لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۹

دو کشته و دست کم چهار مجروح در تیراندازی در دبیرستان آمریکایی


روز جمعه یک دانش آموز دبیرستانی در ایالت واشنگتن آمریکا، با تیراندازی به دانش آموزان در کافه تریای دبیرستان یک دختر دانش آموز را کشت و چهارتن دیگر را مجروح کرد.

به گفته مقام های مربوط ظاهراً این اقدام پس از نزاعی با هم کلاسی هاانجام گرفته است.

تیرانداز پس از این اقدام و درحالی که هم کلاسی هایش از ترس جان پناه گرفته بودند، به زندگی خود پایان داد.

یک مقام مدرسه ای، دانش آموز تیرانداز را جیلان فرایبرگ معرفی کرد که از چهره های محبوب در تیم های ورزشی کشتی و فوتبال بوده است.

یکی ا زدانش آموزان به سی ان ان گفت: «او از پشت سر آمد. یک سلاح در دستش بود و هشت گلوله شلیک کرد. .. همه دوستانش بودند و نمی توانست یک کار تصادفی باشد.»

« سپس برگشت و به من و دوست دخترم نگاه کرد و به ما لبخندی زد. بعد برگشت و چند گلوله به بیرون شلیک کرد.».

هنوز پلیس درباره هویت یا انگیزه این تیراندازی گزارشی نداده اما مسئولان مدرسه و چند شاهد عینی می گویند او پیش تر با یک دانش آموز دیگر دعوا کرده بود. پسری که گفته می شود در زمین ورزش با فرایبرگ درگیری داشته نیز جزو تیرخورده هاست. دانش آموزان دیگر فرایبرگ را فردی خونگرم توصیف کرده اند که این برخلاف روحیه انزواجوی مرتکبان چنین تیراندازی هاست.

در فیس بوک فرایبرگ چیزی که نشانه تصمیم قبلی به این اقدام باشد وجود ندارد. او تنها روز سه شنبه در توییترش نوشته است « مرا خرد می کند... واقعاً خردم می کند.. می دانم که ظاهرا دارم بی خیلالش می شوم... اما این طور نیست.. و هیچوقت هم نخواهم توانست» که به نظر می رسد حکایت از جدایی ای رمانتیک دارد.

همه قربانیان تیراندازی زیر هجده سال دارند و سه تن از مجروحان به خاطر اصابت گلوله به سرشان در وضعیت وخیم قرار دارند.

تیراندازی در مدرسه مریزویل-پیل چاک ،که در حدود ۵۰ کیلومتری سیاتل قرار دارد، آخرین مورد از سلسله تیراندازی هایی ست که در دبیرستان های آمریکا روی می دهد و نقشی مهم در برانگیختن بحثی ملی بر سر قوانین حمل سلاح داشته است.

XS
SM
MD
LG