لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۱

تازه ترین خبرهای حملات تروریستی پاریس

تازه ترین خبرها درباره حملات تروریستی شامگاه جمعه ۲۲ آبان در پاریس را اینجا دنبال کنید. چند تیراندازی و انفجار در چندین نقطه پایتخت فرانسه بیش از یکصد کشته برجای گذاشت.

روز جمعه در نشست فوق‌العاده وزیران کشور و دادگستری کشورهای عضو اتحادیه اروپا، فرانسه موفق شد دیگر اعضا را متقاعد کند تا برای کنترل بیشتر مرزهای شنگن اقدام کنند. پس از حملات ماه ژانویه به نشریه شارلی ابدو، کشورهای اروپایی از چنین اقداماتی پرهیز می‌کردند.

اتحادیه اروپا درخواست فرانسه برای کنترل بیشتر مرزها را پذیرفت.

در ارتباط با حملات جمعه گذشته در پاریس، دادستان بلژیک روز پنجشنبه گفت پلیس هفت نفر را در شش عملیات در بروکسل دستگیر کرد.

آسوشیتدپرس: مقامات اطلاعاتی آمریکایی و عراقی می گویند یک شاخه داعش به دنبال تولید تسلیحات شیمیایی است.

وزیر کشور فرانسه: هیچ اطلاعاتی پیش از حملات جمعه ۱۳ نوامبر در پاریس مبنی بر ورود اباعود به اروپا به ما داده نشده‌بود. تنها پس از این حملات در روز ۱۶ نوامبر یک کشور غیر اروپایی اطلاعاتی مبنی بر حضور او در یونان به ما داد.

دادستان پاریس می گوید جسد "عبد الحمید اباعود" در میان کشته شدگان حملات روز چهارشنبه است.

مقام های فرانسه تایید کرده اند که طراح حملات تروریستی اخیر پاریس کشته شده است.

به رغم انتشار برخی گزارش ها از کشته شدن عبدالحمید اباعود طراح حملات تروریستی جمعه شب پاریس در عملیات صبح چهارشنبه پلیس فرانسه، دادستانی پاریس گفت تشخیص هویت کشته شدگان عملیات امروز، نیازمند تحقیقات کارشناسی دقیق است.

پارلمان فرانسه روز پنجشنبه درخواست تمدید سه ماهه وضعیت اضطراری اعلام شده در سراسر کشور را به بحث می‌گذارد.

پلیس فرانسه برگزاری هر گونه تظاهرات در پاریس و نقاط اطراف آن را تا ۲۲ نوامبر، در راستای وضعیت اضطراری اعلام شده در سراسر کشور، ممنوع اعلام کرد.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG