لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۳

عامل تیرانداز در پنتاگون کشته شد


مقامات آمریکا می گویند مردی که شامگاه پنجشنبه در خارج از ساختمان وزارت دفاع، در نزدیکی واشنگتن دی سی، تیراندازی کرد، در اثر جراحات وارده درگذشته است.

جان پاتریک بدل، مظنون ۳۰ ساله اهل ایالت کالیفرنیا، غروب پنجشنبه در ساعت شلوغ رفت و آمد، بسوی دو افسر پلیس آتش گشود. پلیس پاسخ داد، او از ناحیه سر هدف قرار گرفت و در بیمارستان در گذشت. افسران که زخم های مختصری برداشته بودند به بیمارستان انتقال یافتند و ساعتی بعد مرخص شدند.

به گفته مقامات، تیرانداز به دو اسلحه نیمه خودکار ۹ میلیمتری مسلح بود.

رییس پلیس پنتاگون می گوید «جان پاتریک ِبِدل» چندین خشاب فشنگ و مهمات دیگری در اتومبیلش، که در یک گاراژ نزدیک پارک شده بود، داشت.

مقامات امنیتی می گویند تصویرهای دوربین های تجسسی نشان می دهد «بدل» آرام بود و لباس مرتبی به تن داشت، و بنظرمی رسد هنگامی که مستقیما بطرف افسران پلیس رفت و آتش گشود، تنها بود.

رییس پلیس پنتاگون می گوید مقامات از انگیزه تیراندازی آگاه نیستند، اما هیچ نشانه ای که حاکی از ارتباط آن به تروریسم داخلی یا بین المللی باشد، وجود ندارد.

او تیرانداز را مردی «تحصیلکرده» از ایالت کالیفرنیا توصیف کرد.

اسوسیتد پرس گزارش می دهد «جان پاتریک بدل» حقایق حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا را زیر سئوال برده بود و پرونده ای نیز در پلیس داشت.

تیراندازی موجب شد مقامات مقررات امنیتی را در پنتاگون به اجرا بگذارند و ایستگاه مترو را موقتا ببندند.

XS
SM
MD
LG