لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۹

کاپیتان کرک و انتشار کتاب تازه ای به نام «قوانین شتنر»


کاپیتان کرک و انتشار کتاب تازه ای به نام «قوانین شتنر»
کاپیتان کرک و انتشار کتاب تازه ای به نام «قوانین شتنر»

«ویلیام شتنر» بازیگر فیلم های پرطرفدار «پیشتازان فضا» در نقش « جیمز تی کرک» کاپیتان کشتی فضایی «انترپرایز» بتازگی با نوشتن کتابی سعی در آشنا کردن خواننده با دنیای خود دارد. کتابی که در واقع سفری است به فضای زندگی «ویلیام شتنر».

در یک جلسه معرفی و امضای کتاب در نیویورک، «ویلیام شتنر»، بازیگر، نویسنده، خواننده و موسیقیدان کانادایی تبار هالیوود که در دهه شصت میلادی با بازی در سریال علمی تخیلی «پیشتازان فضا» به شهرتی جهانی دست یافت، عکس ها و نسخه هایی از کتاب جدیدش را برای حاضران امضا کرد. این کتاب Shatner's Rules «قوانین شتنر» نام دارد و بخشی از عنوان بلند بالای این کتاب «راهنمایی برای درک دنیای شتنر و جهان» است.

پیام این کتاب تازه هم این است: «مرزهایی در زندگی وجود دارد. ما به دنیا می آییم و از دنیا می رویم و کسی نمی داند مرز مرگ و زندگی کجاست. ما می دانیم کی به دنیا آمده ایم، اما نمی دانیم کی از این دنیا خواهیم رفت.»

ویلیام شتنر می گوید: «من هشتاد سالم است، فکر میکردم در هشتاد سالگی دندان نخواهم داشت، قادر نخواهم بود آب دهانم را جمع کنم، لباسم کثیف خواهد بود و عقل درستی نخواهم داشت. اما من هنوز هم مثل دوران ٢٠ سالگی گرسنه زندگی و در حال چالش برای دست یابی به آرزوهایم هستم. به نظر من باید زندگی را در آغوش کشید. این هرچند فکر جدیدی نیست ولی در کتاب من پیامی کاملا روشن و واضح است.»

«شتنر» درباره مسایلی که با بازیگران دیگر فیلم «پیشتازان فضا» به خصوص «جورج تِکی» بازیگر نقش «مستر سولو» داشته است می گوید: «جورج تِکی از من خوشش نمی آید. دلیلش را هم نمی دانم چیست. من از جورج چندین بار پرسیده ام: جورج ، آیا برای تغییر این وضعیت می تونم کاری بکنم ؟ اما هرگز جواب خاصی از او نگرفته ام. فکر می کنم این یک مسئله روانی است اما برای من مثل یک بازی و سرگرمی میمونه. از این که کسی مرا دوست نداشته باشد نفرت دارم اما خوب کاری از دست من بر نمی آید. بنابراین آن را قبول کرده ام و این مسئله را کمی هم تفریحی می بینم.»

«ویلیام شتنر» می گوید بین شخصیت او در فیلم و شخصیت او در زندگی واقعی در نقش یک دوست، یک همسر و یک پدر تفاوت های زیادی وجود دارد: «ماسکی از صورت من در حالت مرگ برای فیلم «پیشتازان فضا» ساخته شد. بعدها در زمان تهیه فیلم ترسناک «هالووین» از همین ماسک برای پوشاندن صورت بازیگری که نقش قاتل را بازی می کرد استفاده شد. پس از آن در هر جشن هالووین من توی خانه به همراه با فرزندانم از این ماسک استفاده می کردم. اول مرا در این ماسک می دیدند و موقعی که آن را بر می داشتم صورت واقعی من را و من می گفتم خنده دار است این «ویلیام شتنر» است. این هم «بیل خودمون»!»

کتاب « قوانین شتنر: راهنمایی برای درک دنیای شتنر و جهان» در اوایل ماه اَکتبر وارد بازار شد. هم زمان ویلیام شتنر آلبوم جدیدی را نیز به نام «در جستجوی میجر تام» Seeking Major Tom را هم با همکاری بیش از ٢٠ هنرمند مشهوراز جمله «شریل کروو»، «برد پیزلی»، «استیو میلر» و «لایل لاوت» تهیه و به بازار عرضه کرده است.

XS
SM
MD
LG