لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۱

مکارم شیرازی:حوادث حاشیه ای مراسم چاوز شرم آور بود


آیت الله مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید در قم می گوید: «حوادث اسفناک و دردناکی که در جریان تشییع جنازه رییس جمهوری ونزوئلا واقع شد، در مجموع شرم آور بود.»

آیت الله ناصرمکارم شیرازی روز چهارشنبه در قم گفت این روزها مسائل دردناکی واقع می شود که انسان نمی داند در برابر آن چه باید کند، اگر سکوت کند درست نیست و اگر سخن بگوید مشخص نیست که چگونه تفسیر می شود.

اشاره آیت الله مکارم شیرازی به شرکت آقای احمدی نژاد رییس جمهوری ایران در مراسم تشیع جنازه هوگو چاوز رییس جمهوری فقید ونزوئلا بود که هفته پیش در کاراکاس صورت گرفت. در این مراسم تصاویری از آقای احمدی نژاد منتشر شد که در آن چهره گریان محمود احمدی نژاد و مادر هوگو چاوز که یکدیگر را در آغوش گرفته اند به چشم می خورد.

شماری از چهره های محافظه کار در ایران از مصافحه احمدی نژاد با مادر هوگو چاوز انتقاد کرده اند و آن را حرام و خلاف شئون جمهوری اسلامی توصیف کرده اند.

آیت الله مکارم شیرازی در بخشی دیگر از سخنان خود که اشاره به نوروز دارد می گوید: «اخیرا جشنی در تهران به نام جشن استقبال از نوروز تشکیل داده اند واین جشن ساعت ها طول کشید و از تمام اقوام آمدند و بساط موسیقی های مختلف محلی وغیر محلی را به راه انداختند و رقصیدند و کوبیدند و حتی دختران را وادار به رقص کردند. اگر در برابر اینها چیزی نگوییم منکر معروف می شود.»
XS
SM
MD
LG