لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۴

«شاهان سان ست» يک سريال بحث انگيز در مورد جامعه ايرانی در آمريکا


«شاهان سان ست» يک سريال بحث انگيز در مورد جامعه ايرانی در آمريکا
«شاهان سان ست» يک سريال بحث انگيز در مورد جامعه ايرانی در آمريکا

«شاهان سان ست» سريال تلويزيونی در مورد چند ايرانی تبار شهر لس آنجلس است که به تازگی در یک شبکه تلويزيونی به نام براوو در آمريکا به نمايش درآمده است. اين سريال به سبک واقعگرایانه ساخته شده، يعنی نمايشنامه ای ندارد و دوربين، زندگی واقعی شخصيتهای سريال را دنبال می کنند.

دو قسمت از سريال «شاهان سان ست» تاکنون در آمريکا پخش شده است.

«شاهان سان ست» زندگی گروهی از ايرانی تباران بسیار ثروتمند ساکن محله بورلی هيلز لس آنجلس را به نمايش می کشد که با هم دوست هستند.

يکی از اين شخصيت ها رضا فرهان، ۳۸ ساله است که می گويد: «جامعه ايرانيان آمريکا به نظر من يکی از جوامعی است که کمتر از بقيه با جامعه بزرگتر آمريکا آميخته است. هنوز تابوهايی در فرهنگ ما هست که در فرهنگهای ديگر نيست. از طرف ديگر ما کاملاً بورلی هيلز را تسخير کرده ايم.»

رضا فرهان می گويد او به عنوان يک همجنسگرا با خيلی از تابوهای جامعه ايرانی کلنجار رفته است و می افزايد: دليل اصلی که توافق کردم در اين سريال شرکت کنم اين بود که می خواستم خودم را نشان دهم. می خواستم به شکلی جامعه ام را مجبور کنم در مورد همجنسگرايی حرف بزنند.

با اين حال «شاهان سان ست»، انتقاد جمعی از ايرانی تباران آمريکا را برانگيخته که معتقدند اين سريال چهره واقع گرايانه ای از جامعه ايرانی آمريکا به نمايش نمی کشد و مهر تائيد بر بسياری از کليشه هايی است که در مورد ايرانی ها ابراز می شود. اما اعضاء اين سريال نظر متفاوتی دارند.

رضا فرهان همچنین اضافه می کند: «درست است، من عاشق طلا، سنگ مرمر هستم. من ترجيح می دهم شما اين چيزها را به کليشه ای در مورد ايرانی ها تبديل کنيد تا نگاه کليشه معمولی که آمريکايی ها نسبت به ايرانی ها دارند - اينکه من يک تروريست و يک بمبگذارم.»

تهيه کنندگان اين فيلم تاکيد دارند اين سريال جنبه آموزشی ندارد و هدف آن سرگرم کردن است.

XS
SM
MD
LG