لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۵

اجرای تازه‌ای از ترانه «مشتی ماشاالله» توسط شاهکار بینش پژوه در اعتراض به شرایط کنونی ایران


«شاهکار بینش پژوه» هنرمند ایرانی ساکن ایالت کالیفرنیا، موزیک ویدئو یا نماهنگی را در فضای مجازی منتشر کرده است که با واکنش های زیادی در شبکه های اجتماعی همراه شده است.

او آهنگ «مشتی ماشاالله» را که سال‌ها پیش توسط «فریدون فروغی» خواننده فقید ایرانی خوانده شده بود، با شعر جدید و متفاوتی بازخوانی کرده است و از این طریق به شرایط کنونی ایران و سیاست‌های حکومت این کشور اعتراض می کند.

شاهکار بینش پژوه خود این ترانه را سروده و موسیقی نیز توسط گروه «دمانکیز» ساخته شده است.

این هنرمند ایرانی در باره مشتی ماشالله می گوید: «این آهنگ اثری است سياسى و انتقادى از اوضاع قمر در عقرب كشورى كه جاى روضه‌خوان و رئيس جمهورش عوض شده است و بنابراين به صورت هـیأتی اداره مى شود. كشورى كه نخبه‌هایش يا به كشورهاى ديگر مهاجرت كردند و يا گوشه تاريكى در همان مملكت در حال مرگ تدريجى هستند، و نخاله هاش در هيبت وزير كابينه، وكيل مجلس، و نماينده دادستان مشغول صدور انقلابى هستند كه نه تنها ايران، بلكه تمام دنيا را به گند كشيده است.»

شاهکار بینش پژوه از چندی پیش اجرای این آهنگ را در کنسرت‌های خود آغاز کرد و با توجه به استقبال زیاد تماشاگران، تصمیم گرفت موزیک ویدئویی نیز برای آن بسازد.

این نماهنگ بخشی از اجرای زنده این هنرمند در آلمان است که با ارکستر بزرگ ضبط شده و همراهی حاضرین، شور و حال بیشتری به آن بخشیده است.

شاهکار بینش پژوه درباره انگیزه خود از آفرینش این آهنگ می گوید: «وقتى سالها پیش اين آهنگ را با صداى فريدون فروغى البته با شعر متفاوتی شنيدم با خودم فكر كردم ای كاش من روى اين ملودى شعر گذاشته بودم، بنابراين شروع به نوشتن كردم و با رویکرد تازه ای، مشتی ماشالله را اجرا کردم. خیلی امروزی است و پیام مشخصی برای ایرانیان، به ویژه نسل جوان دارد.»

او در بخش پایانی این آهنگ آرزو می کند که خدواند نسل تمامی «روضه خوان ها، مفت خورها، و ملاها» را از روی زمین بردارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG