لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۱

انیمیشن «شبنم رضایی» هنرمند ایرانی تبار به جشنواره شبکه ملی تلویزیون آمریکا راه یافت


انیمیشن کوتاه «دختری با بادکنک‌» (Baloon Girl) به کارگردانی شبنم رضایی، هنرمند آمریکایی ایرانی تبار، به جشنواره اینترنتی فیلم «پی بی اس» یا شبکه ملی تلویزیون آمریکا راه یافته است.

این انیمیشن با الهام از یکی از داستانهای «دنیل اریکو» نویسنده محبوب کودکان و نوجوانان شکل گرفته است و به ماجرای دختر کوچکی در پارک می پردازد که علاقه زیادی به یک بادکنک قرمز دارد ولی باید تصمیم مهمی بگیرد.

شبنم رضایی «دختری با بادکنک‌» را از طریق استودیوهای انیمیشن خود «بیگ بد بو» تولید کرده است و تلاش می کند پیام مثبت داستان را از طریق این انیمیشن به افراد بیشتری منتقل کند.

شبنم رضایی در گفتگو با صدای آمریکا می گوید: «پذیرفته شدن در جشنواره معتبر فیلم شبکه پی بی اس افتخار بزرگی است. این انیمیشن را به شهر وین در اتریش تقدیم کردم که در دوران اولیه کارم خیلی با من مهربان بود. داستان را در پارک مشهوری خلق کردیم که تندیس یادبود یوهان اشتراوس آهنگساز بزرگ اتریشی در آن قرار دارد که یکی از مکان های مورد علاقه من در این شهر است.»

جشنواره اینترنتی فیلم شبکه ملی تلویزیون آمریکا از سال ۲۰۱۲ تأسیس شده است و به نمایش آثار برگزیده در ژانرهای مختلف هنری می پردازد؛ محصولاتی که در شبکه های محلی و با کمک هنرمندان یا شرکت های رسانه ای تولید شده است.

این فیلمها از طریق سایت و شبکه های اجتماعی تلویزیون ملی آمریکا به نمایش در می آید و علاقمندان با آرای خود برنده ها را در بخش های مختلف انتخاب می کنند.

شبنم رضایی درباره دلیل علاقه خود به داستان «دختری با بادکنک‌» می گوید: «این انیمیشن درباره مهربانی، همراهی و جبران محبت است. امیدوارم با آثارم بتوانم عشق و محبت تمامی افراد یا مکان هایی که نقشی در زندگی من داشتند، جبران کنم.»

انیمیشن «دختری با بادکنک‌» در شبکه ملی تلویزیون آمریکا (کلیک کنید) برای تماشا عرضه شده است.

این جشنواره اینترنتی تا تاریخ ۲۶ ژوئیه ادامه داشت و تمامی آثار منتخب بصورت رایگان در دسترس علاقمندان است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG