لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۸

آسوشیتدپرس: تعرض جنسی در مدارس اسلامی پاکستان بسیار گسترده است


در این عکس که اردیبهشت ماه گرفته شده، «کوثر پروین» سعی دارد فرزند خود را که قربانی جنسی ملاها شده، آرام کند.
در این عکس که اردیبهشت ماه گرفته شده، «کوثر پروین» سعی دارد فرزند خود را که قربانی جنسی ملاها شده، آرام کند.

آسوشیتدپرس گزارشی دارد از درد و عذاب یک مادر پاکستانی به نام «کوثر پروین» و اشک و ناله او هنگام بازگوئی خاطره تجاوزی که در مدرسه اسلامی پاکستان در شهرک «کهرور پاکا» به پسر ۹ ساله او شده بود.

یک روحانی به پسر بچه تجاوز کرده و او را با شلوار خونین به حال خود رها کرده بود.

کودک گفته است در اتاق مدرسه شبانه روزی اسلامی خوابیده بود که می بیند معلم روحانی که تعلیمات دینی تدریس می کرده، کنارش خوابیده است. پیراهن او را به سرش کشیده و او را درحالی که گریه می کرد، مورد تجاوز قرار داده بود. برای آنکه صدایش درنیاید پیراهن را در دهانش فرو کرده بود.

آسوشیتدپرس با نقل این سرگذشت و عکسهای مادر و پسر و معلم روحانی تجاوزگر می افزاید تجاوز به پسربچه ها در مدرسه های دینی پاکستان تاریخ درازی دارد و از روستاها کوچک گرفته تا شهرهای بزرگ در اغلب مدارس دینی به امری عادی تبدیل شده است.

در بیشتر موارد تجاوز، قربانی شکایت نمی کند. وقتی هم که شکایتی مطرح شود پلیس با گرفتن رشوه از عامل تجاوز، خاصه اگر روحانی باشد ، قضیه را لاپوشانی می کند.

قانون این کشور اسلامی اجازه می دهد خانواده قربانی با گرفتن دیه، متجاوز را مورد بخشش قرار دهد.

آسوشیتدپرس می افزاید با آنکه صدها شکایت هر ساله علیه روحانیان عامل تجاوز جنسی به دادگاه اقامه می شود اما موارد جنایت بمراتب بیش از اینهاست.

در مدرسه های دینی پاکستان نزدیک به دو میلیون کودک تعلیمات دینی فرا می گیرند و تحصیل می کنند.

ترس از دستگاه روحانیت و ستیزه جویان لباس شخصی که از آن دسته روحانیان حمایت می کنند، موجب می شود خانواده ها موضوع تجاوز جنسی به فرزندانشان را علنی نکنند چون به جائی نمی رسد و در عوض برایشان دردسر آفرین می شود.

روحانیت پاکستان با حربه تکفیر می تواند صدای مخالف را خاموش سازد. کافی است یک روحانی به دیگری اتهام ارتداد بزند و او را خارج از اسلام بنامد که طرف را در معرض اعدام قرار می دهد.

سردار محمدیوسف وزیر امور دینی پاکستان ادعای تجاوز جنسی در مدرسه های دینی را بی اساس خوانده و می گوید این اتهام ها با هدف بدنام کردن دین اسلام، دستگاه روحانیت و مدرسه های دینی صورت می گیرد.

در قضیه تجاوز به فرزند «کوثر پروین» نیز شماری از روحانیان عضو «سپاه صحابه» در مقابل دادگاه جمع شدند تا از روحانی عامل تجاوز حمایت و علیه قربانی شهادت بدهند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG