لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۵

هفده مبلغ مسیحی و خانواده‌هایشان در هائیتی ربوده شدند


سفارت آمریکا در پورتو پرنس، پایتخت هائیتی - آرشیو
سفارت آمریکا در پورتو پرنس، پایتخت هائیتی - آرشیو

بنا بر گزارش رسانه‌های ایالات متحده، حدود ۱۷ مبلغ مسیحی آمریکایی و خانواده‌هایشان از جمله چند کودک، روز شنبه ۲۴ مهر توسط اعضای یک باند تبهکار در پورتو پرنس، پایتخت هائیتی، ربوده شدند.

خبرگزاری رویترز، به نقل از نیویورک تایمز و سی‌ان‌ان، گزارش داد که این آدم ربایی پس از خروج مبلغان از یک یتیم‌خانه در این کشور بحران زده در منطقه کارائیب رخ داد.

روزنامه واشینگتن پست نیز نوشته است که بنا بر یک پیام صوتی از سازمان کمک‌رسانی روحانیون مسیحی مستقر در اوهایو، «مردان، زنان، و کودکان» که مربوط به این گروه هستند، در دست یک باند مسلح هستند.

به نقل از این پیام صوتی، «مدیر هیئت مبلغان مذهبی در منطقه و سفارت آمریکا در تلاش هستند که ببینند چه کاری می‌توانند انجام دهند.» در ادامه این پیام آمده است که «دعا کنید اعضای باند توبه کنند و به عیسی مسیح ایمان بیاورند.»

سی‌ان‌‌ان به نقل از یک منبع ناشناس در نیروهای امنیتی هائیتی گزارش داد که ربوده‌شدگان شامل ۱۴ بزرگسال و ۳ کودک هستند.

به گزارش نیویورک تایمز به نقل از مقامات محلی در هائیتی، این افراد از اتوبوسی که راهی فرودگاه بود ربوده شدند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که مبلغان توسط یک باند مسلح ربوده شده‌اند. این گروه ماه‌ها است در منطقه بین پورتو پرنس و مرز جمهوری دومینیکَن دست به سرقت و آدم‌ربایی می‌زند.

موارد خشونت در هائیتی پس از ترور ژوونل موئیز، رئیس جمهوری آن کشور، در ماه ژوئیه گذشته شدت یافته است.

یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده بدون ذکر جزئیات، به رویترز گفت که این وزارتخانه از این گزارش‌ها آگاه است. این سخنگو افزود: «رفاه و امنیت شهروندان آمریکایی در خارج از کشور از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت خارجه است.»

به نوشته رویترز، سفارت آمریکا در هائیتی تا زمان تنظیم خبر به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. سخنگوی پلیس هائیتی گفت در صدد انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه است.

XS
SM
MD
LG