لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ ایران ۰۲:۰۴

۷ دليل غافلگيرکننده برای چاقی

آيا هيچيک از اين عادت ها برای شما آشنا است؟ تحقيقات دانشمندان بيش از پيش نشان میدهد که برای لاغر شدن فرمول سری بخصوصی وجود ندارد. انشان هرچه کالری کمتری صرف کند، اين برای قطر کمر بهتر است.
بیشتر

با برنامه عمل نکردن هنگام سرو کردن غذا پژوهشگران دانشگاه کورنل آمريکا، مردم را در بوفه رستوران تحت نظر گرفتند و دريافتند که تنها ۳۳ درصد مشتريان چاق تمام بوفه را دور زده و از همه آنچه که عرضه شده است ديدن می‌کنند و سپس برای خود غذا می‌کشند، درحالی‌که ۷۱ درصد مشتريان غيرچاق اين کار را می‌کنند. از اين‌رو، قبل از اقدام به کشيدن غذا برای خود، ابتدا چرخی بزنيد و از همه بوفه ديدن کنيد تا بيش از اندازه برای خود غذا برنداريد. 
۱

با برنامه عمل نکردن هنگام سرو کردن غذا

پژوهشگران دانشگاه کورنل آمريکا، مردم را در بوفه رستوران تحت نظر گرفتند و دريافتند که تنها ۳۳ درصد مشتريان چاق تمام بوفه را دور زده و از همه آنچه که عرضه شده است ديدن می‌کنند و سپس برای خود غذا می‌کشند، درحالی‌که ۷۱ درصد مشتريان غيرچاق اين کار را می‌کنند. از اين‌رو، قبل از اقدام به کشيدن غذا برای خود، ابتدا چرخی بزنيد و از همه بوفه ديدن کنيد تا بيش از اندازه برای خود غذا برنداريد. 

کمبود خواب پژوهشی از دانشگاه کلرادو می‌گويد اين درست است که کمبود موقت خواب می‌تواند متابوليسم (سوخت‌وساز) بدن را افزايش دهد، ليکن افرادی‌که بمدت يک هفته تنها ۵ ساعت در شبانه روز می‌خوابند بسيار بيشتر از کسانی غذا می‌خورند که عادت دارند شبها ۹ ساعت بخوابند. در طی اين پژوهس، افرادی که خواب کوتاه داشتند بطور ميانگين يک کيلو وزن اضافه کردند.
۲

کمبود خواب

پژوهشی از دانشگاه کلرادو می‌گويد اين درست است که کمبود موقت خواب می‌تواند متابوليسم (سوخت‌وساز) بدن را افزايش دهد، ليکن افرادی‌که بمدت يک هفته تنها ۵ ساعت در شبانه روز می‌خوابند بسيار بيشتر از کسانی غذا می‌خورند که عادت دارند شبها ۹ ساعت بخوابند. در طی اين پژوهس، افرادی که خواب کوتاه داشتند بطور ميانگين يک کيلو وزن اضافه کردند.

استراحت ناکافی استرس يا فشار روحی بسياری از افراد را به خوردن بيشتر وامی‌دارد. انجمن روانشناسی آمريکا در سال ۲۰۱۱ در اين‌باره دست به يک همه پرسی زد و نشان داد که ۴۰ درصد افراد بالغ وقتی که تحت فشار هستند بيش از حد نياز غذا مصرف می‌کنند و يا غذاهای ناسالم (و در نتيجه چاق کننده) می‌خورند.
۳

استراحت ناکافی

استرس يا فشار روحی بسياری از افراد را به خوردن بيشتر وامی‌دارد. انجمن روانشناسی آمريکا در سال ۲۰۱۱ در اين‌باره دست به يک همه پرسی زد و نشان داد که ۴۰ درصد افراد بالغ وقتی که تحت فشار هستند بيش از حد نياز غذا مصرف می‌کنند و يا غذاهای ناسالم (و در نتيجه چاق کننده) می‌خورند.

زياده روی در زياده روی همبرگر با پنير بر روی نان کره‌ای؟ معجون شيرموز با بستنی و کره بادام زمينی و گوشت؟ هيچگاه در گذشته به اندازه امروز فرصت برای زياده روی در غذاهای ناسالم و بيش از حد چرب نبوده است. دست رد به همه اينها بزنيد. 
۴

زياده روی در زياده روی

همبرگر با پنير بر روی نان کره‌ای؟ معجون شيرموز با بستنی و کره بادام زمينی و گوشت؟ هيچگاه در گذشته به اندازه امروز فرصت برای زياده روی در غذاهای ناسالم و بيش از حد چرب نبوده است. دست رد به همه اينها بزنيد. 

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG