لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

عروسک جدید سریال «خیابان سسمی» کاراکتر یک کودک «بد سرپرست» است


عروسک جدید خیابان سسمی کودکی است که به سرپرستی پذیرفته شده است
عروسک جدید خیابان سسمی کودکی است که به سرپرستی پذیرفته شده است

ماه مه در آمریکا، «ماه ملی سرپرستی کودکان» نام گرفته است. به همین مناسبت، مجموعه محبوب تلویزیونی «خیابان سسمی» عروسک جدیدی را به مخاطبانش در سراسر جهان معرفی کرده است که به دلیل مشکلات در خانواده اصلی اش، توسط خانواده دیگری به سرپرستی گرفته شده است.

«کارلی» دوست «المو» است و تا زمانی که مشکلات مادر واقعی اش حل شود، نزد خانواده دیگری می ماند.

در آمریکا «فاستر کید» به روندی گفته می شود که نهاد تامین اجتماعی، سرپرستی کودک بی سرپرست یا بد سرپرست را به خانواده های متقاضی و واجد شرایط می سپرد. خانواده جدید می تواند کودک را حتی در نهایت به فرزندخوادگی بگیرد یا اینکه او را به نهاد اجتماعی برای یافتند سرپرست دیگر برگرداند.

در یک صحنه المو از مادرخوانده کارلی می پرسد که او چه زمان به خانه خودش باز می گردد و او در پاسخ می گوید: «مشخص نیست، ولی او اکنون عضوی از خانواده ما است.»

در این ویدئو، پدر و مادر موقت کارلی به او می گویند که او سر میز آنها جا دارد.

اپیزود جدید «خیابان سسمی» با نقش آفرینی کارلی بر اهمیت مسائلی چون حس ثبات، امنیت و تعلق در خانواده هایی که سرپرستی کودکان را می پذیرند تأکید می کند.

«خیابان سسمی» در چند سال گذشته سعی کرده است با خلق شخصیت هایی تازه، کودکان را در مورد «تفاوت» ها آگاه کند و به آنها آموزش دهد؛ از معرفی شخصیت «جویا» دختر مبتلا به اوتیسم، تا «برت» و «ارنی» عروسک های همجسنگرا که کودکان را با مفهوم عشق به هم جنس آشنا کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG