لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۴

سریال ماه رمضان صدا و سیما، مجله تایم را شگفت زده کرد


وبسایت مجله تایم، دو ویدئو از هر دو سریال را در کنار هم منتشر کرده است
وبسایت مجله تایم، دو ویدئو از هر دو سریال را در کنار هم منتشر کرده است

کپی برداری مو به مو از سریال آمریکایی خانواده مدرن، در ساخت سریال هفت سنگ که از تلویزیون ایران پخش می شود، سوژه خبری است که مجله تایم به آن پرداخته است.

در بخشی از خبر آمده است: «هفت‌سنگ» بازتولید سریال «خانواده مدرن» و بسیار به آن نزدیک است به طوری که تک‌تک صحنه‌های آن فریم به فریم با همان لوکیشن و مسیر و با همان شوخی‌ها در سریال ایرانی تکرار شده است.

در ایران، صدا و سیما هر سال، همزمان با ماه رمضان، سریال‌های را در ارتباط با این ماه می سازد، اما امسال پخش سریال هفت سنگ بیشتر به خاطر شباهت کاملش با سریال خانواده مدرن خبرساز بود تا ارتباط با ماه رمضان.

درحالیکه مقایسه قسمت اول سریال با خانواده مدرن از شباهت مو به موی دو سریال دارد، کارگردان سریال به روزنامه جام جم گفته است که «برای نگارش فیلمنامه سریال هفت سنگ که ۳۰ قسمت دارد، نزدیک به یک سال وقت گذاشته است» تا «یک اثر ایرانی قابل قبول» بسازد.

وبسایت مجله تایم با قرار دادن کلیپ مقایسه‌ای از این دو سریال که پیشتر روی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده بود، نوشته است: «شما در حال دو بار دیدن این سریال نیستید، بلکه شما در حال مشاهده این مسئله هستید که وقتی قانون کپی‌رایت رعایت نمی‌شود چه اتفاقی رخ می‌دهد.»

XS
SM
MD
LG