لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۸

وبسایت مشرق سریال «شبکه مخفی زنان» را به زمینه‌چینی برای اعتراضات سراسری متهم کرد


تصویری از سریال «شبکه مخفی زنان».
تصویری از سریال «شبکه مخفی زنان».

وبسایت خبری «مشرق» در ایران که دیدگاه‌های نزدیک به محافل امنیتی جمهوری اسلامی را منعکس می‌کند از سریال «شبکه مخفی زنان» انتقاد کرده و آن را از جمله عوامل زمینه‌ساز اعترضات سراسری اخیر معرفی کرده است.

این وبسایت نوشته است قسمت چهارم سریال که با شعار «زن، قدرت، شکوه» داستان را پیش می‌برد، درست یک ماه پیش از مرگ مهسا امینی پخش شده است.

مشرق با حمله به این سریال و سریال‌هایی که مجوز پخش در «شبکه توزیع خانگی» گرفته‌اند نوشته است: «بازخوانی و تحلیل جزئی هر سریال به صورت مستقل نشان می‌دهد که محتوای هر کدام از این تولیدات چگونه قطعه‌ای از پازل آشوب‌های اخیر در کشور را تکمیل کرده است.»

وبسایت مشرق که پیشتر از سوی برخی اهالی فرهنگ و هنر به‌دلیل پرونده‌سازی امنیتی مورد انتقاد قرار گرفته، در ادامه حمله به سریال شبکه مخفی زنان نوشته است: «در این سریال که جنبش اعتراضی زنانه را در افکار عمومی تبیین کند به صورت کامل در فصل‌بندی‌های مشخص به نشانه‌های یک انقلاب (آشوب) زنانه اشاره می‌شود.»

اعتراضات سراسری در ایران که نزدیک به شصت روز از آن می‌گذرد، اگرچه جرقه آن با اعتراض عمومی به کشته‌شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد آغاز شد ولی اکنون معترضان در شعارهای خود تمام ارکان حکومت جمهوری اسلامی را هدف گرفته‌اند. «مرگ بر دیکتاتور» و «این آخرین پیامه، هدف اصل نظامه» از جمله شعارهای معترضان است.

مقامات امنیتی ایران تاکنون ده‌ها هنرمند معترض را به دلیل همراهی با اعتراضات احضار، بازداشت و زندانی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG