لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۰

برگزاری آیین های سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر


Memorial commemorating those who died in the September 11, 2001 attacks in New York City (Photo: VOA / Sandra Lemaire)
Memorial commemorating those who died in the September 11, 2001 attacks in New York City (Photo: VOA / Sandra Lemaire)
در یازدهمین سالگرد حملات تروریستی القاعده که نزدیک به سه هزار تن را در امریکا کشت، هزاران نفر در نیویورک، واشنگتن و پنسیلوانیا گردهم آمدند و نسبت به قربانيان اين حادثه ادای احترام کردند.

در کاخ سفید واشنگتن، پرزیدنت اوباما، همسرش میشل، و دیگر شخصیت ها و مقامات در ساعت هشت و ۴۸ دقیقه – به وقت شرق امریکا – یک دقیقه سکوت کردند. در آن لحظه در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ دو جت مسافری ربوده شده به برج های مرکز تجارت جهانی در نیویورک برخورد کردند.

رییس جمهوری آمريکا و ساير مقامات سپس در مراسمی در محل بنای یادبود در پنتاگون، ستاد ارتش امریکا، که سومین هواپیما به آن برخورد کرد، حضور خواهند یافت.

جو بایدن معاون ریاست جمهوری آمريکا در آئینی در شنکسویل (پنسیلوانیا) سخن خواهد گفت. در آنجا چهارمین هواپیمای ربوده شده پس از آن که مسافران سعی کرده بودند کنترل آنرا به دست بگیرند و از رسیدن آن به هدف احتمالی دیگری در واشنگتن جلوگیری کنند سقوط کرد.

خانواده های کسانی که در مرکز تجارت جهانی در نیویورک کشته شدند، همچون سال های گذشته، در خواندن اسامی قربانیان شرکت دارند.

بر خلاف یادبودهای گذشته، هیچ مقام انتخابی در مراسم محل برج های سازمان تجارت جهانی حضور نخواهد داشت.

میت رامنی، نامزد حزب جمهوریخواه برای احراز ریاست جمهوری امریکا، در گرد همایی در کنوانسیون انجمن گارد ملی در رینو، در ایالت نوادا، در باره سالگرد ۱۱ سپتامبر سخن گفت.

لئون پانه تا، وزیر دفاع آمريکا، روز دوشنبه از بنای یادبود مسافران و سرنشینان هواپیمای پرواز شماره ۹۳ در شنکسویل شرکت کرد و گفت کشور هرگز نباید پرسنل نظامی را که در سال ۲۰۰۱ برای نبرد با نیروهای طالبان به افغانستان فرستاده شدند فراموش کند.

در رویدادی دیگر، مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک اعلام کرد با از سرگرفته شدن ساختمان موزه ۱۱ سپتامبر در زمین های مرکز تجارت جهانی موافقت شده است. اجرای پروژه بر سر اختلافی بین بنیادی که موزه را کنترل می کند و یک سازمان دولتی که مالک مرکز تجارت جهانی است متوقف شده بود.
XS
SM
MD
LG