لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۸

سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر | ترامپ: آینده توسط خودمان نوشته می‌شود نه توسط تروریستها


پرزیدنت ترامپ و بانوی اول در مراسم یادبود قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در شنکسویل پنسیلوانیا حضور یافتند.
پرزیدنت ترامپ و بانوی اول در مراسم یادبود قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در شنکسویل پنسیلوانیا حضور یافتند.

روز سه شنبه ۱۱ سپتامبر، ۲۰ شهریور مراسم یادبود قربانیان حملات تروریستی سال ۲۰۰۱ در چند شهر آمریکا گرامی داشته شد. پرزیدنت ترامپ در ایالت پنسیلوانیا در مراسم افتتاح یک بنای یادبود قربانیان این حملات، گفت که هر کاری را انجام خواهد داد تا آمریکا را جایی امن تر کند.

پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه در شنکسویل پنسیلوانیا حضور یافت. چهارمین هواپیما در روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، به سمت واشنگتن در حرکت بود اما با اقدام شجاعانه سرنشینان آن در مزرعه ای در پنسلوانیا سقوط کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این مراسم از قربانیان حملات ۲۰۰۱ یاد کرد و گفت آمریکا هرگز دلاوری آنها را فراموش نمی کند.

پرزیدنت ترامپ گفت بنای یادبود قربانیان حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ نمادی است که جهان بداند آمریکا تسلیم زورگویی و ستم نمی شود.

وی افزود: حدود ۷ هزار آمریکایی از نیروهای نظامی ما برای مبارزه با تروریست های افراط‌گرای اسلامی در ۱۷ سال گذشته، کشته شده اند. ما از تلاش‌مان برای تامین امنیت آمریکا کوتاه نمی آییم.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: هر آنچه لازم است برای امن نگه داشتن آمریکا انجام خواهیم داد.

وی در پایان گفت: آزادگان هرگز تسلیم شر نمی شوند. آینده ما توسط خودمان نوشته می شود، نه توسط تروریست ها. آینده آمریکا را شجاعت مردمان ما می سازد.

یادبود در واشنگتن و نیویورک

در نیویورک، واشنگتن و حومه شنکسویل در ایالت پنسیلوانیا سه جای نمادین که بیش از سه هزار نفر در حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ کشته شدند، با حضور مقامات آمریکایی، نظامیان، خانواده قربانیان و مردم مراسم هایی برگزار شد.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا به همراه جیم متیس وزیر دفاع در پنتاگون سخنرانی کردند.

در حملات سال ۲۰۰۱، یک هواپیمای ربوده شده توسط گروه تروریست‌ها، به یکی از بخش‌های پنتاگون کوبیده شد و بیش از دویست نفر از جمله مسافران هواپیما و کارکنان پنتاگون کشته شدند.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در این مراسم در مقابل بخش بازسازی شده ساختمان پنتاگون گفت: بیش از سه هزار نفر در حملات یازده سپتامبر جان باختند. از قربانیان این حملات تروریستی تجلیل می کنیم. نام آنها در یاد آمریکایی‌ها تا ابد خواهد ماند.

وی افزود: تروریست‌هایی که به ما حمله کردند، قصد داشتند روحیه ما را بشکنند اما شکست خوردند. آمریکا به آنها نشان داد که ما روحیه دلاوری و شجاعت مان را از دست نداده ایم.

جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا نیز در این مراسم گفت: اکنون در مقابل بخش بازسازی شده ساختمان پنتاگون که در آن حمله آسیب دیده بود، می گوئیم، مهاجمان پشت ادعای پوشالی تعصب مذهبی پنهان شده بودند. افراد از ۹۱ کشور در این حملات کشته شدند. تروریست‌ها نمی توانند ارزش‌های ما را تغییر بدهند.

در نیویورک نیز مراسمی مشابه برگزار شد. اصلی‌ترین بخش حمله تروریستی یازده سپتامبر ۲۰۰۱ در این شهر روی داد. هواپیماهای ربوده شده توسط تروریست‌های وابسته به القاعده با برج های دوقلو تجارت جهانی برخورد کردند و موجب فروریختن آنها شدند.

در مراسم نیویورک، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل، رودی جولیانی شهردار وقت نیویورک در حملات یازده سپتامبر و وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ، چالک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنا، سایر مقامات و نظامیان و قربانیان حضور یافتند.

هفده سال پیش در چنین روزی در یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ اولین هواپیما از چهار هواپیمای مسافربری ربوده شده توسط تروریست ها به یکی از برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک برخورد کرد و بدنبال آن دومین هواپیما. حملاتی که موجب سقوط دو برج شد.

اندکی بعد هواپیمای سوم به مجتمع پنتاگون وزارت دفاع آمريکا در واشنگتن برخورد کرد. هواپیمای چهارم که عازم پایتخت بود با اقدام شجاعانه سرنشینان آن در مزرعه ای در پنسلوانیا سقوط کرد.

در کمتر از دو ساعت بیش از سه هزار نفر کشته شدند که بیشتر آن ها ساکنان نیویورک بودند. قربانیان غیر از آمریکا، از ۹۱ کشور دیگر نیز بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG