لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۸

انتشار نماهنگ «همکلاسی» در حمایت از اعتراضات اخیر ایران


به دنبال اعتراضات مردمی اخیر در ایران و سرکوب خشونت آمیز معترضین توسط حکومت، گروه موسیقی «سه نیک» در استرالیا نماهنگ یا موزیک ویدئویی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد.

این اثر «همکلاسی» نام دارد، آرش کیان سرپرست گروه، ترانه را سروده و موسیقی را ساخته و تنظیم کرده است.

او در گفتگو با صدای آمریکا می‌گوید:«همکلاسی با دلی درد آمده از کشتار هموطنان بیگناه مان در آبان ۹۸ ساخته شد، مردمان شریفی که در سخت‌ترین شرایط معیشتی حتی اجازه اعتراض نداشتند و ندارند.»

همکلاسی برخلاف اکثر آثار موسیقی اعتراضی ایران، حاوی پیام مشخصی برای نیروهای انتظامی و سرکوبگر است که در بسیاری از موارد چاره جز اطاعت از دستورات بی رحمانه فرماند‌هان خود ندارند.

موزیک ویدئوی همکلاسی با همکاری خواننده‌ها و اعضای گروه سه نیک در شهر ملبورن تولید شده است و تهیه کنندگان با استفاده از دکور، صحنه آرایی یا ساخت ابزار و وسایل گوناگون، علی رغم تمامی چالش‌های موجود، حال و هوای ایران را در استرالیا بازسازی کردند.

آرش کیان به صدای آمریکا می‌گوید :«این موزیک ویدئو به افراد شریفی تقدیم می‌شود که فرمان آتش داشتند ولی به خوبی دریافتند که هر ماشه‌ای را که بکشند برای گرفتن یک جان است. نماهنگ را به عزیزان مسلحی تقدیم کردیم که تفنگ خود را زمین گذاشتند و به صف همکلاسی های خود پیوستند.»

تمامی هنرمندان بصورت داوطلبانه و با هدف حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران در تولید این پروژه هنری مشارکت داشتند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG