لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۳

سنای آمريکا بررسی کانديدای پرزيدنت اوباما را برای عضويت در ديوان عالی آغاز کرد


«النا کیگن» نامزد عضويت در دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه در مقابل کمیته قضائی سنا، حاضر شد. حامیان دمکرات وی او را نامزد ایده آلی برای سمت قضاوت در دیوان عالی آمریکا توصیف کردند.

«پتریک لیهی» سناتور دمکرات و ريیس کمیته قضائی سنا گفت صلاحیت حقوقی خانم کیگن غیرقابل بحث است. او در دوران دانشجویی در دانشگاه پرینستون، آکسفورد و دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد درخشید.

این درحالی است که هفته گذشته انجمن وکلای آمریکا نیز النا کیگن ۵۰ ساله را نامزد مناسبی برای این سمت، ارزیابی کرد.

اما جمهوریخواهان آمریکا می گويند تردید دارند که آيا تمرکز کار خانم کیگن که پیش از این در دو دولت دمکرات این کشور همکاری داشته است، بر حقوق و قانون است يا سیاست.

«جف سشنس» سناتور جمهوریخواه می گويد خانم کیگن هیچگاه از پرونده ای در مقابل هیئت منصفه دادگاه دفاع نکرده است. او برای اولین بار ۹ ماه پیش در مقابل دادگاه تجدید نظر حاضر شد. باوجودیکه تحصیلات، قطعاً مهم است، اما هیچ چیز نمی تواند جایگزین درگیر بودن با ساز و برگ قانون و رسیدگی به پرونده های واقعی شود.

درصورتیکه نامزدی خانم کیگن تایید شود او اولین قاضی دیوان عالی آمریکا در ۴۰ سال اخیر خواهد بود که پیش از رسیدن به این سمت، هیچگاه در سمت قضا نبوده است. انتظار می رود پرسش از خانم کیگن در جلسه امروز سنا، آغاز شود.

در رويدادی ديگر ديوان عالی آمريکا روز دوشنبه طی حکمی اعلام کرد که حق مالکيت اسلحه بر اساس قانون اساسی شامل تمامی ايالت های آمريکا می شود. اين رای پاسخی است به بحث های موجود در ايالت ايلينوی که حق مالکيت اسلحه را منع می کند.

XS
SM
MD
LG