لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۸

کمیته سنا به گزینه پرزیدنت ترامپ برای هدایت رسانه دولت ایالات متحده رای مثبت داد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک کمیته مهم سنای ایالات متحده صلاحیت گزینه پرزیدنت دونالد ترامپ برای ریاست «سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده»، سازمان فدرال ناظر بر صدای آمریکا و دیگر نهادها، را تائید کرد.

بررسی صلاحیت مایکل پک، مستندساز، نزدیک به دو سال در جریان بود و تا حدودی به دلیل نگرانی دموکرات ها از ادعای مسائل مالی شخصی او متوقف شده بود.

کمیته روابط خارجی سنا این رای‌گیری را هفته پیش به تعویق انداخت؛ زیرا دادستان کل شهر واشنگتن تحقیقاتی را درباره قانونی بودن استفاده مایکل پک از کمک‌های مالی به نهاد غیرانتفاعی‌اش، موسوم به «پابلیک مدیا لب»، و بررسی احتمال استفاده از آن منابع مالی به نفع خود، آغاز کرده بود.

پرزیدنت ترامپ اخیرا با ابراز ناخشنودی از دو سال انتظار برای تائید مایکل پک، گفت که این وضع نتیجه مانع‌تراشی دموکرات‌ها است.

کاخ سفید گفت: «رئیس جمهوری همچنان از مایکل پک حمایت می‌کند و از این بابت که دموکرات‌های منفعل بار دیگر تصمیم گرفته‌اند سوابق پاک یک مامور دولتی را لجن‌مالی سیاسی کنند، متاسف است، اما شگفت‌زده نیست.»

رئیس جمهوری آمریکا در هفته‌های اخیر پوشش خبری صدای آمریکا از چین طی بحران ویروس کرونا را مورد انتقاد قرار داده بود: «صدای آمریکا به شکل بسیار بدی اداره می‌شود. آنها صدای آمریکا نیستند. آن ها نقیض صدای آمریکا هستند.»

آماندا بنت، رئیس صدای آمریکا، جمعه گذشته با انتشار بیانیه‌ای از ماموریت این سازمان با بودجه دولتی دفاع کرده است.

مایکل پک سپتامبر گذشته در جلسه بررسی صلاحیتش در کمیته روابط خارجی سنا، درباره نگرانی‌ها از بابت تحمیل جانبداری سیاسی بر آن سازمان، که بر مبنای قانون باید در گزارشگری‌اش بی‌طرف و متوازن باشد، گفته بود: «تمام آن سازمان بر این باور، که گزارشگران مستقل هستند، [و] هیچ صاحب‌نفوذ سیاسی به آنها نخواهد گفت چگونه اخبار را گزارش کنند و چه بگویند، استوار است. من فکر می‌کنم که بدون این اعتماد، آن سازمان کاملا تضعیف می‌شود.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG