لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۰

مصوبه کنگره برای جلوگیری از تعطیلی دولت آمریکا؛ تصویب بودجه نظامی با تائید حمایت دوباره از اوکراین


پنجشنبه شب، سنای آمریکا بعد از مجلس نمایندگان لوایح را تصویب کرد.
پنجشنبه شب، سنای آمریکا بعد از مجلس نمایندگان لوایح را تصویب کرد.


کنگره آمریکا در دو مصوبه جداگانه ضمن تائید بودجه موقت برای جلوگیری از تعطیلی دولت، به بودجه نظامی ۸۵۸ میلیارد دلاری دولت رای داد.

سنای آمریکا پنجشنبه شب با ۷۱ رای مثبت در مقابل ۱۹ رای منفی، لایحه ادامه کار موقت دولت را تصویب کرد تا از شات‌داون یا تعطیلی دولت فدرال جلوگیری کند. پیشتر ۲۲۴ عضو مجلس نمایندگان به این طرح رای مثبت داده بودند.

در مصوبه دوم،‌سنای آمریکا با ۸۴ رای مثبت در مقابل ۱۰ رای مخالف، بودجه ۸۵۸ میلیارد دلاری نظامی ایالات متحده برای سال ۲۰۲۳ را تصویب کرد. که در این لایحه، ضمن افزایش ۴.۵ درصدی حقوق کارکنان، حمایت از اوکراین نیز گنجانده شده بود. این طرح نیز پیشتر توسط مجلس نمایندگان تصویب شده بود و اکنون برای اجرا نیاز به امضای جو بایدن دارد.

به نوشته سایت خبری هیل، این شصت و یکمین سال است که بودجه نظامی به موقع تصویب می‌شود و نشان از وضعیت و ارتباط کنگره و دولت دارد.

در بودجه نظامی ۱۳۹ میلیارد دلار برای تحقیقات، ‌۲۱۱ میلیارد برای پرسنل و سلامتی، ۳۰ میلیارد دلار برای برنامه‌های هسته‌ای اختصاص داده شده است.

در این بودجه مصوب همچنین ۱۰ میلیارد دلار به تایوان تا سال ۲۰۲۷ و ۸۰۰ میلیون دلار کمک‌های امنیتی به اوکراین در نظر گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG