لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۶

آسوشیتدپرس: کمیته اطلاعات سنا با فرزند دونالد ترامپ برای حضور در جلسه کمیته به توافق رسید


بخش انگلیسی صدای آمریکا - کمیته اطلاعات مجلس سنا با دونالد ترامپ جونیور، فرزند رئیس جمهوری ایالات متحده، به توافقی دست پیدا کرده است که براساس آن ترامپ جونیور ماه آینده برای ادای شهادت در جلسه‌ای پشت درهای بسته،‌ در این کمیته حاضر شود.

این کمیته در حال انجام تحقیقاتی دو حزبی درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده است. کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا خواهان این است که برای دومین بار با دونالد ترامپ جونیور صحبت کند.

به این ترتیب مسئله صدور احضاریه برای دونالد ترامپ جونیور به منظور حضور در جلسه این کمیته، منتفی شده است. این جلسه بخشی از تحقیقات کمیته اطلاعات سنا درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکت است.

آسوشیتدپرس به نقل از دو منبع نوشت این جلسه در نیمه‌های ماه ژوئن و برای مدت دست‌کم ۴ ساعت برگزار خواهد شد و فرزند رئیس جمهوری آمریکا با حضور در آن موافقت کرده است.

این توافق پس از آن به دست آمد که اخباری درباره صدور احضاریه از سوی کمیته اطلاعات سنا برای دونالد ترامپ جونیور منتشر شد. این مسئله باعث انتقاد جمهوری‌خواهان از ریچارد بور رئیس جمهوری‌خواه این کمیته شد.

یکی از دلایل احضار دونالد ترامپ جونیور آن است که مایکل کوهن، وکیل شخصی پیشین پرزیدنت ترامپ، به یک کمیته مجلس نمایندگان گفته بود دست‌کم ده بار با فرزند رئیس جمهوری آمریکا درباره ساخت برج ترامپ در مسکو صحبت کرده است.

دونالد ترامپ جونیور در سال ۲۰۱۷ به کمیته قضایی سنا گفته بود اطلاعات چندانی در این باره نداشته است.

براساس گزارش رابرت مولر، مایکل کوهن مدعی شده است که ترامپ جونیور در تماسی با پدر خود، با او درباره جلسه‌ای برای دریافت اطلاعات پیرامون هیلاری کلینتون صحبت کرده است.

دونالد جونیور پیشتر به کمیته قضایی مجلس نمایندگان گفته بود که با پدرش درباره ایمیل‌ها یا این جلسه صحبت نکرده است.

کمیته اطلاعات مجلس سنا طی دو سال گذشته مشغول تحقیق درباره دخالت وسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و روابط احتمالی ترامپ با روسیه بوده است.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG