لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۵

هنرپیشه مبتلا به «ام اس» با عصا روی فرش قرمز اسکار حاضر شد


سلما بلیر در مهمانی «ونیتی فیر» اسکار - ۲۴ فوریه ۲۰۱۹

سلما بلیر، بعد از اعلام این که به بیماری ام اس مبتلا است، برای اولین بار با حضور روی فرش قرمز اسکار در معرض دید عموم قرار گرفت.

به گزارش مجله پیپل، بازیگر آمریکایی ۴۶ ساله در مهمانی «ونیتی فیر» با یک عصا راه می رفت که برای این مهمانی سفارشی ساخته شده و روی دسته اش حروف مخفف نام او کنده شده بود.

او اولین بار در ماه اکتبر گذشته اعلام کرد که به بیماری ام اس مبتلا است و از آن به بعد لحظه های چالش برانگیز خود را در شبکه های اجتماعی با مردم سهیم شد.

او در یکی از پست های خود نوشت: «هر چند از کمک ها و حمایت های با مهر و محبتی که دریافت می کنیم، قدردان و سپاسگزار هستیم، ولی باز احساس تنهایی می کنیم.»

وی در پست دیگری نوشت: «مردم از من می پرسند چطور با این مسئله کنار می آیم. تا آنجایی که بتوانم تلاشم را می کنم. ولی وقتی فکر می کنم که چه چیزی را از دست داده ام و راه رفتن برایم چقدر چالش بر انگیز خواهد بود، از درد این افکار بغضم می گیرد. ولی لبخندهایم واقعی است. اشکالی ندارد. زندگی یک ماجرا با لحظه های کوچک بیداری است.»

بنا به اعلام انجمن ملی ام اس، این بیماری غیرقابل پیش‌بینی است و شدت آن در افراد مختلف متفاوت است. به گزارش این سازمان، در بیشتر افراد مبتلا به ام اس، این بیماری بین سنین ۲۰ و ۵۰ تشخیص داده می شود، و زنان حد اقل دو تا سه برابر بیشتر از مردان در خطر ابتلا به آن هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG