لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

یک کاندیدای انتخابات آمریکا در سالروز راهپیمایی تاریخ «سلما» خواهان مبارزه تازه‌ای برای عدالت شد


روز یکشنبه راهپیمایی نمادین در سالگرد راهپیمایی تاریخی فعالان حقوق سیاهپوستان در روی پل تاریخی شهر سلما در ایالت آلاباما در سال ۱۹۶۵ برگزار شد
روز یکشنبه راهپیمایی نمادین در سالگرد راهپیمایی تاریخی فعالان حقوق سیاهپوستان در روی پل تاریخی شهر سلما در ایالت آلاباما در سال ۱۹۶۵ برگزار شد

بخش انگلیسی صدای آمریکا - کوری بوکر، کاندیدای دموکرات انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا، نسبت به تهدیدی فزاینده علیه دموکراسی آمریکا هشدار داده و خواهان حفاظت از میراث جنبش حقوق مدنی با عشق و عمل شده است.

سناتور بوکر روز یکشنبه در در کلیسای «براون چپل» جایی سخنرانی می کرد که دو نسل پیش نقطه آغاز تظاهرات مسالمت آمیز در حمایت از حق رای در آمریکا بود و به زد و خوردی شدید در «برج ادموند پتس» انجامید. آن «یکشنبه خونین» معروف در ۷ مارس ۱۹۶۵ موجب بسیج حمایت ها از تصویب قانون حق رای در آن سال شد.

کوری بوکر گفت: «اکنون زمان دفاع از آن رویا است. زمان آن است که دوباره از رویاپردازی ترسی نداشته باشیم. این آن چیزی است که به آمریکا عظمت می بخشد. واقعیت بخشیدن به آن رویا برعهده ما است.»

سناتور بوکر از ایالت نیوجرسی یکی از سه امیددار رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری، شامل سناتور برنی سندرز و سناتور شرود براون، به همراه هیلاری کلینتون، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، جسی جکسون، از رهبران جنبش حقوق مدنی، و دیگر رهبران حزب دموکرات در مراسم گرامیداشت آن روز تاریخی حضور داشتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG