لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۲

خودسوزی مدیرعامل یک کارخانه مقابل بانک صنعت و معدن


مدیرعامل کارخانه‌ پروفیل زاگرس ایلام که پنجشنبه گذشته مقابل بانک صنعت و معدن خودسوزی کرده بود، دوشنبه درگذشت.

به گزارش ایلنا، مدیر عامل این کارخانه به دلیل پرداخت نشدن تسهیلات بانکی مقابل ساختمان مرکزی بانک صنعت و معدن در منطقه پارک وی تهران، خودسوزی کرد. او که به بیمارستان سوانح سوختگی منتقل شده بود روز دوشنبه ۱۹ مرداد بر اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی درگذشت.

گزارش‌هایی تایید نشده به نقل از «شعبان فروتن» رئیس اتاق صنایع، معادن و بازرگانی استان ایلام حاکی از آن است که اقدام به خودسوزی این کارفرما پس از آن صورت گرفت که بانک صنعت معدن حاضر نشد تا تسهیلات مالی مورد تقاضای او را پرداخت کند. کارخانه تحت مدیریت وی از سال گذشته به دلیل مشکل نقدینگی تعطیل شده بود.

در همین رابطه «محسن چمن‌آرا» از اعضای اتاق بازرگانی ایلام گفت: این کارفرما برای تامین نقدینگی مورد نیاز کارخانه پروفیل زاگرس در ازای تامین مبلغ ۶ میلیارد تومان وثیقه از بانک صنعت و معدن ۵ میلیارد تومان درخواست وام کرده بود اما در ‌‌نهایت مسئولان بانکی تنها حاضر به پرداخت ۲و نیم میلیارد تومان تسهیلات اعتباری بودند.

به گفته او، این کارفرما که از تجار باسابقه استان ایلام نیز محسوب می‌شد برای متقاعد کردن مسئولان بانک صنعت و معدن تلاش بسیاری کرد اما در ‌‌نهایت به دلیل بی‌نتیجه بودن پیگیری‌ها خودسوزی کرد.

«علی محمد عزیزی» رئیس مجمع نمایندگان کارگری استان ایلام نیز درباره سابقه فعالیت این واحد صنعتی گفت: کارخانه فولاد زاگرس از نیمه دوم دهه ۸۰ فعالیت خود را شروع کرد اما در پی رکودی که از سال ۹۱ در بخش اقتصادی به وجود آمد در تامین نقدینگی دچار مشکل شد.

XS
SM
MD
LG