لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۰

سلینا گومز مجری برنامه ویژه نیکوکارانه «وی دی» شد


سلینا گومز در گردهمایی «وی دی» (WE Day) سال گذشته، ۷ آوریل ۲۰۱۶
سلینا گومز در گردهمایی «وی دی» (WE Day) سال گذشته، ۷ آوریل ۲۰۱۶

سلینا گومز، خواننده و بازیگر آمریکایی به عنوان مجری سومین برنامه ویژه سالانه «وی دی» (WE Day) یا «روز ما» انتخاب شد که قرار است چهارم ماه اوت از شبکه «سی بی اس» آمریکا پخش شود.

بنابه یک اطلاعیه رسانه ای از این شبکه، این برنامه: «مهمترین مشکلات اجتماعی را که امروز آمریکا و دیگر نقاط جهان با آن روبرو هستند، از برابری و بی خانمانی و فقر، تا خشونت های شهری، بی سوادی مورد بررسی قرار می دهد و برای کودکان و خانواده هایشان فضایی را بوجود می آورد تا در جوامع محلی خود و در جهان تغییر بوجود آوردند.»

در این برنامه یک ساعته، سخنرانی و اجراهایی از چهره های معروف از جمله الیشا کیز، دی جی خالد، دمی لواتو، تایریس گیبسون، میس پیگی، فازی بر، و لیلی سینگ خواهد بود.

از مهمانان ویژه برنامه نیز می توان به جیمز فرنکو، سث روگن، و اپرا وینفری اشاره کرد.

سلینا گومز در بیانیه ای گفت: «اولین تجربه وی دی من سه سال پیش بود و اگر بگویم تحت تأثیر قرار گرفتم، کم گفته ام. شور و هیجانی که در یک سالن بزرگ پر از هزاران نفر افراد کم سن و سال بود که می خواهند در جهان تغییر بوجود آورند، تجربه ای است که هیچوقت نداشتم. باعث افتخارم است که بحشی از چنین جامعه یاور باشم و امیدوارم بتوانم به همان اندازه که این کودکان به من الهام می بخشند، من هم الهام بخش آنها باشم.»

«وی» یک بنیاد نیکوکارانه جهانی است که توسط فعالان حقوق بشر، کرگ کیلبرگر و مارک کیلبرگر در سال ۱۹۹۵ بنیان گذاشته شد.

تمرکز این سازمان بر کودکان و نوجوانان کشورهای کانادا، آمریکا، و بریتانیا است، با برنامه های آموزشی که به دانش آموزان یاد می دهد چطور به عنوان یک شهروند فعال باشند و در جوامع بشری سراسر جهان تغییر بوجود آورند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG