لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۸

یک مقام انتظامی: خودروهای زرهی «ضدگلوله» در سیستان و بلوچستان مستقر می‌شوند


تصویری از خودرو زرهی توفان. آرشیو
تصویری از خودرو زرهی توفان. آرشیو

همزمان با ادامه تظاهرات هفتگی در استان سیستان و بلوچستان و در آستانه یک جمعه اعتراضی دیگر در زاهدان، فرمانده انتظامی این استان روز پنجشنبه ۲۵ آبان اعلام کرد خودروهای «تاکتیکی ضدگلوله توفان» برای «ارتقاء امنیت و آرامش و برخورد جدی با مخلان امنیت» در این استان مستقر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دوستعلی جلیلیان مدعی شده که از این خودروهای برای برخورد با «سارقان مسلح و اشرار» استفاده خواهد شد.

استقرار خودروهای زرهی در استان سیستان و بلوچستان در شرایطی است که شهرهای این استان و به ویژه زاهدان در ماه‌های گذشته و در جریان اعتراضات سراسری سال ۱۴۰۱ صحنه حضور گسترده نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی بوده‌اند.

برخی از شهرهای این استان، از جمله زاهدان و خاش، از زمانی که نیروهای حکومتی روز هشتم مهر سال گذشته به سوی گروهی از معترضان در زاهدان تیراندازی کردند، هر جمعه شاهد برگزاری اعتراض های خیابانی بوده است.

بر اساس گزارش ها، در روزهای جمعه نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی با ایجاد ایست و بازرسی و مسدود کردن خیابان ها، اقدام به بازرسی بدنی و تفتیش مردم از جمله زنان می‌کنند.

سه روز پیش از اعلام فرمانده انتظامی استان سیستان‌ و‌ بلوچستان مبنی بر استقرار خودروهای زرهی در این استان، رئیس کل دادگستری استان سیستان‌ و‌ بلوچستان از اعدام سه زندانی امنیتی متهم به همکاری با گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی «در نقاط مختلف» زاهدان خبر داده بود.

XS
SM
MD
LG