لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۱

یک نفر دیگر در کوه‌های راکی آمریکا جان خود را برای کشف گنج از دست داد


جعبه گنج فارست فِن
جعبه گنج فارست فِن

گنجینه طلائی که «فارست فن» مجموعه‌دار ۸۶ ساله آثار هنری و عتیقه، در جنگل‌های سلسله جبال «راکی» پنهان کرده، برای دومین بار جان یک جستجوگر گنج را گرفت. پلیس ایالت نیومکزیکو از باستان‌شناس آماتور خواست به جستجوی مردم برای طلاهائی پنهان شده پایان دهند.

«فارست فن» خلبان سابق جنگنده‌های آمریکا در ویتنام، در سال ۲۰۰۸، هنگامی که آمریکا در تنگنای بحران مالی ناشی از سقوط قیمت مسکن، دست وپا می‌زد، اعلام کرد که برای الهام بخشیدن به مردم و فرستادن آنها به دامن طبیعت، گنجینه‌ای از طلا و سنگهای قیمتی را در نقطه‌ای دورافتاده در کوه‌های «راکی» پنهان کرده‌است.

فارست فن در میان آثار عتیقه Forrest Fenn Photo
فارست فن در میان آثار عتیقه Forrest Fenn Photo

از آن زمان عده ای برای یافتن آن راهی رشته کوه راکی شدند.

«پیت کاستاس»، رئیس پلیس ایالت نیومکزیکو، به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفت: این گنج جان مردم را به می‌گیرد، و به یک خطر برای ایمنی عمومی تبدیل شده.

وی گفت: البته ما مایل هستیم مردم در طبیعت نیومکزیکو گردش کنند، ولی این کار باید با رعایت ایمنی انجام بشود.

وی از «فارست فن» خواست که گنجینه را، اگر وجود آن حقیقت دارد، خودش بیرون بیاورد.

قربانی جدید جستجو برای گنج، «پاریس والاس» نام دارد و یک واعظ مذهبی اهل کلرادوست که چندی پیش به اقوام خود گفته بود برای یافتن این گنج، به نیومکزیکو سفر خواهد کرد. جسد او را اخیرا پلیس نیومکزیکو در جنگل‌ پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۶، جسد یک جستجوگر دیگر گنج به نام «رندی بیلیو»، ۵۴ ساله، توسط پلیس شهر «سانتافه» ایالت نیومکزیکو، پیدا شد.

«فارست فن» در زندگینامه خود، که تحت عنوان «شوق تعقیب» در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، شعری درج کرد که به گفته خودش، شامل ۹ راهنمائی برای پیدا کردن این گنج است. بنا به گزارش «آسوشیتدپرس» تاکنون بیش از صدهزار نفر در شکار این گنج، شرکت جسته‌اند و برخی از جویندگان طلا، سالانه در مراسمی که «فن بوری» نام گرفته است، دور هم جمع می‌شوند.

«فن» در مصاحبه‌ای که سال ۲۰۱۵ از شبکه تلویزیونی «ای بی سی» پخش شد، گفت سکه‌های عقاب آمریکائی و صدها تکه طلا، برخی به بزرگی تخم مرغ، و مجسمه‌های کوچک یشمی چین باستان، و حیوانات طلائی باستانی از قبایل «کلمبیا» و مقدار زیادی عقیق، و زمرد و الماس، در این جعبه، پنهان کرده است.

جعبه عتیقه، به گفته وی، ۱۹ کیلو وزن دارد. خود جعبه، ۲۵ هزار دلار و گنجینه دفن شده درون آن، بین یک تا دو میلیون دلار ارزش دارد.

فارست فن، درمصاحبه با «ای بی سی نیوز» تاکید کرد که «بارها گفته‌ام که گنج من، در جای خطرناکی نیست. چرا مردم در جاهای خطرناک دنبال آن می‌گردند؟»

او که هنگام دفن گنجینه ۸۰ سال داشت، اصرار دارد که هنوز هم به راحتی می‌تواند آنرا بیرون بیاورد.

شعر «شوق تعقیب» که «فارست فن» می‌گوید شامل ۹ رمز یافتن گنجینه ۲ میلیون دلاری طلا و عتیقه است Forrest Fenn Photo
شعر «شوق تعقیب» که «فارست فن» می‌گوید شامل ۹ رمز یافتن گنجینه ۲ میلیون دلاری طلا و عتیقه است Forrest Fenn Photo

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG