لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۹

دومین مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا تایید شد؛ استفاده از ربات برای معاینه بیماران


دومین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده تایید شد.

بنا بر اعلام سازمان «مراکز کنترل و پیشگیری بیماری» آمریکا، فرد مبتلا زنی ۶۰ ساله است که از شهر ووهان چین به محل زندگی‌اش شیکاگو بازگشته و هم اکنون در قرنطینه به سر می‌برد.

این سازمان در حال تحقیق بر روی ۶۱ مورد مشکوک در ۲۲ ایالت آمریکا است. گزارش‌ها حاکی از آن است که ۱۱ مورد آزمایش شده منفی بوده است.

بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا، که در ماه دسامبر به شهر ووهان چین، جایی که ویروس از آنجا آمده است، سفر کرده بود، در تاریخ سیزدهم ماه ژانویه به شیکاگو بازگشت.

به گزارش شبکه خبری «ان بی سی»، بیمار در طول پرواز علائمی از بیماری نداشت.

بنا به گزارش‌ها، این زن از زمان بازگشت به خانه زیاد در مکان‌های عمومی رفت و آمد نداشته است و خطر مبتلا شدن افراد دیگر کم است؛ اما نزدیکان او تحت نظر هستند.

نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا، مردی سی ساله در ایالت واشنگتن بود. بیمارستان محل بستری‌شدن این بیمار با محدود کردن تعداد افرادی که مجاز به ورود اتاق بیمار دارند، برای معاینه او از یک ربات معاینه می‌شود.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا از روز هفدهم ماه ژانویه، مسافرانی که از ووهان وارد فرودگاه‌های نیویورک، لس آنجلس و سان فرانسیسکو می شوند را می بینند تا مطمئن شوند به این بیماری مبتلا نشده اند.

این ویروس، تاکنون در چین جان ۲۶ نفر را گرفته و صدها نفر دیگر را مبتلا کرده است و از آنجایی که ویروسی جدید است، واکسن و یا دارویی برای مقابله با آن ساخته نشده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG