لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۰

وزیر دفاع آمریکا: در ۱۱ سپتامبر تعهد مشترک همکاران جانباخته‌مان در دفاع از کشور و رویارویی با خطر را به یاد می‌آوریم


لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، صبح روز شنبه ۲۰ شهریور، با حضور در مراسم ویژه‌ای به مناسبت بیستمین سالگرد حملات تروریستی ١١ سپتامبر در پنتاگون ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره تمامی قربانیان این حملات، از جمله ۱۸۴ نفری که بر اثر حمله به پنتاگون جان باختند، با خانواده‌های آنان ابراز همدردی کرد.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه سخنانش گفت: «امروز، در کنار نام همکاران از دست‌رفته‌مان، ماموریت‌ مشترک‌شان را نیز به یاد می‌آوریم. و تعهد مشترک‌شان را برای دفاع از جمهوری‌مان ... و مقابله مستقیم با مخاطرات جدید به یاد می‌آوریم.»

لوید آستین سپس با اشاره به سالروز آغاز احداث ساختمان پنتاگون - که دقیقا ۸۰ سال پیش در روز ۱۱ سپتامبر ۱۹۴۱ و در دوران ریاست جمهوری فرانکلین دی روزولت، رئیس جمهوری وقت ایالات متحده، روی داد - و «سخنرانی آتشین» او علیه تهدید فزاینده نازی‌ها، بخشی از سخنان او را که گفته بود زمانه ما دوباره «مغزهایی روشن» و «قلب‌هایی بی‌باک» می‌طلبد،‌ بازگو کرد.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه یاد و خاطره ١٣ آمریکایی جان‌باخته در حملات تروریستی چند هفته پیش گروه تروریستی داعش-خراسان در افغانستان و تمامی آمریکایی‌های جان‌باخته در راه خدمت به ایالات متحده در افغانستان را گرامی داشت.

آقای آستین سپس ضمن تاکید بر نقش رهبری آمریکا در جهان گفت: «تنها قطب‌نمای هدایت‌گر ما در طوفان‌های پیش‌رو ... ارزش‌های جوهری و قواعدی است که در قانون اساسی‌مان گنجانده شده‌اند. آزادی؛ حقوق؛ حکومت قانون؛ و تعهد شدیدمان به حکومت مردم، توسط مردم، و برای مردم.»

وزیر دفاع آمریکا در پایان سخنرانی خود افزود: «ما وظیفه داریم که از این آزمایش بزرگ، یعنی آمریکا، دفاع کنیم؛ که از این جمهوری استثنائی با جان و دل محافظت کنیم ... و از مردم آمریکا و دموکراسی‌مان دفاع کنیم. حتی، زمانی که دشوار است؛ به ویژه، زمانی که دشوار است.»

در این مراسم ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، نیز در سخنانی یاد جان‌باختگان آن حمله تروریستی را گرامی‌داشت.

ژنرال میلی گفت: «قربانیان حملات یازدهم سپتامبر فقط رقم و عدد نیستند. جای خالی آنها برای خانواده‌های‌شان در محل کارشان و در جامعه آمریکا پر نخواهد شد.»

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، شامگاه جمعه ۱۰ سپتامبر، در یک پیام ویدئویی به مناسبت بیستمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، تاکید کرد، آمریکا پس از این واقعه نشان داد هر کسی که قصد آسیب رساندن به ایالات متحده را داشته باشد، «تاوان آن را خواهد پرداخت.»

XS
SM
MD
LG