لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۴

ضیافت شام «سینما برای صلح» شان پن در جشنواره سینمایی کن


ضیافت شام «سینما برای صلح» شان پن در جشنواره سینمایی کن
ضیافت شام «سینما برای صلح» شان پن در جشنواره سینمایی کن

شان پن شب گذشته در حاشیه فستیوال سینمایی «کن» میزبان ضیافت نیکوکارانه ای تحت عنوان «سینما برای صلح» بود که کلیه درآمد حاصله از این میهمانی شام و کمک های مالی شرکت کنندگان، به صندوق سازمان «جی پی» برای بازسازی هائیتی پس از زلزله مصیبت بار ٢٠١٠ در این کشور اهدا شد.

در مهمانی نیکوکارانه شان پن برخی از دوستان معروف او چون اعضای هیئت ژوری فستیوال از جمله رابرت دنیرو و اوما ترمن و ستارگان دیگری چون جین فاندا، رایان گاسلینگ و روزاریو دآسین برای حمایت از این بازیگر برجسته سینمای هالیوود وعمل خیرخواهانه او شرکت داشتند.

عواید حاصله از این رویداد به بنیاد بنیاد نیکوکاری و بازسازی «هائیتی جی پی» کمک می کند تا همچنان به فعالیت های بشر دوستانه خود در هائیتی ادامه دهد.

شان پن در این مورد به خبرنگاران می گوید:«کاری که ما تو هائیتی می کنیم هزینه های زیادی برمی داره. این نوع برنامه ها کمک میکنه که ما بتونیم به کارمون ادامه بدیم و پروژه های مختلف رو به پایان برسونیم. درغیر این صورت همه چیز می تونه نیمه کاره رها بشه.»

این ستاره محبوب مطمئن است که اعانات مالی حاصل از این ضیافت شام اثرات مهمی بر پروژه آن ها و ادامه آن خواهد داشت: «هائیتی از دیدگاه من نمایانگر جایی است که با کمک و حمایت از آن و آموزش کار در آن ما می تونیم به بهسازی اون کمک کنیم. این کشور مردمی انعطاف پذیر داره و جغرافیای آن هم انعطاف پذیره که همین موضوع نشون میده که می تونیم با کمک هماکارانمون در هائیتی این کشور رو به یک کشور مستقل تبدیل کنیم.»

XS
SM
MD
LG