لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۵

نقدهای منفی برای اولین رمان «شان پن» ستاره سینما؛ استقبال سلمان رشدی


«شان پن» هنرپیشه برجسته سینما و برنده جایزه اسکار، نخستین کتاب خود را که در واقع نسخه مفصل تر کتاب صوتی او به نام « Bob Honey Who Just Do Stuff» است را راهی بازار کرد.

این کتاب روز سه شنبه منتشر شد که شامل چند فصل جدید است و داستان یک مرد طلاق گرفته ناراحت به نام «باب هانی» را روایت می کند. او در کار فروش انبار فاضلاب است به صورت نیمه وقت به عنوان یک آدمکش کار می کند.

در بخشی از این کتاب باب هانی به رئیس جمهور ساختگی به نام پرزیدنت «لندلورد» نامه ای می نویسد و از او انتقاد می کند که به گفته بسیاری برداشتی از نظرات خود «شان پن» نسبت به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است.

او در این نامه می نویسد ما مردم آمریکا ملتی هستیم که به آدمکش نیاز داریم که به فاجعه های مرگبار آمریکا اشاره می کند مانند تیراندازی در فلوریدا. همچنین در این رمان نشانه های از رژه زنان و جنبش «من هم همینطور» که مبارزه علیه آزار جنسی زنان است، وجود دارد.

اکثر نقدهایی که از رمان شان پن منتشر شده، از جمله در وب سایتهای واشنگتن پست و نیویورک تایمز، منفی است با اینحال سلمان رشدی، نویسنده و مقاله‌نویس بریتانیایی-هندی گفته است از خوانده آن لذت برده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG