لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۲

فیلم‌های پرفروش در آمریکا؛ «جیغ» سرانجام «مرد عنکبوتی» را پایین کشید


نسخه جدید فیلم «جیغ»
نسخه جدید فیلم «جیغ»

نسخه جدید فیلم ترسناک «جیغ» محصول شرکت «پارامونت» با بیش از ۳۰ میلیون دلار فروش، صدرنشین گیشه در آمریکا شد و پس از حدود یک ماه، «مرد عنکبوتی» را پایین کشید.

به گزارش آسوشیتدپرس، جیغ، پنجمین فیلم از این مجموعه سینمایی است که به نوعی بازسازی این اثر ترسناک، با بازیگران جدید و جوان‌تر محسوب می‌شود.

به پیش‌بینی پارامونت، با احتساب درآمد روز دوشنبه که در آمریکا تعطیل است (بزرگداشت مارتین لوترکینگ جونیور)، میزان فروش جیغ از ۳۵ میلیون دلار خواهد گذشت. این در حالی است که فروش بین‌المللی فیلم در پنجاه کشور دیگر حدود ۱۸ میلیون دلار بود.

نسخه جدید فیلم «جیغ»
نسخه جدید فیلم «جیغ»

تولید جیغ حدود ۲۴ میلیون دلار هزینه داشت و به همین دلیل موفقیت تجاری این محصول نسبتا کم‌ بودجه، خبر خوشی برای پارامونت محسوب می‌شود.

مجموعه سینمایی جیغ در گذشته در اختیار باب و هاروی واینستین بود ولی شرکت «میرامکس» این‌ امتیاز را به شرکت رسانه‌ای «اسپای‌گلس» فروخت.

اسپای‌گلس، فیلم جدید را با همکاری پارامونت ساخت و برنامه‌های مفصلی برای ادامه این مجموعه سینمایی دارد.

در پنجمین فیلم، تعدادی از بازیگران قبلی مانند نو کمبل، کورتنی کاکس، و دیوید آرکت، در کنار هنرمندان جدیدی مثل ملیسا باربارا، جنا اورتگا، و جک کواید حضور دارند.

نو کمبل
نو کمبل

با توجه به اینکه معمولا ژانویه ماه آرامی برای گیشه محسوب می‌شود، و علی‌رغم ادامه همه‌گیری سویه جدید ویروس کرونا در آمریکا، فروش قابل توجه جیغ در سینماها، هالیوود را به سال ۲۰۲۲ امیدوار کرده است.

کریس آرونسون، مدیر پخش پارامونت با اشاره به اینکه پیش‌بینی شرایط روزهای آینده بسیار دشوار است، ابراز امیدواری کرد که کسب و کار سینماها، و سایر جنبه‌های زندگی به حالت عادی بازگردد.

آمار موجود نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از تماشاگران جیغ، زیر ۲۵ سال هستند و این فیلم مانند آثار گذشته به خوبی با این رده سنی رابطه برقرار کرده است.

پنجمین فیلم جیغ، علاوه بر موفقیت در گیشه، با واکنش‌های مناسبی از سوی منتقدین هنری همراه بود و نظرات مثبت زیادی دریافت کرده است.

در جدول فیلم‌های پرفروش آمریکا، پس از جیغ، «مرد عنکبوتی : راهی به خانه نیست» و «بخوان ۲» در رده‌های بعدی قرار‌ دارند.

XS
SM
MD
LG