لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۰

اکران فیلم اسکورسیزی با بازی دی‌کاپریو به ۲۰۲۳ موکول شد


مارتین اسکورسیزی (راست) و لئوناردو دی‌کاپریو - آرشیو
مارتین اسکورسیزی (راست) و لئوناردو دی‌کاپریو - آرشیو

اکران فیلم «قاتلان ماه گل» تازه‌ترین فیلم مارتین اسکورسیزی که با سرمایه‌گذاری و پشتیبانی شرکت اپل، ساخته می‌شود به سال آینده موکول شد.

به گزارش نشریه ورایتی، اکران این درام جنایی وسترن که هنرپیشگانی چون لئوناردو دی‌کاپریو، رابرت دنیرو، و جسی پلمنز در آن ایفای نقش می‌کنند، علیرغم تلاش کمپانی فیلمسازی اپل برای عرضه آن در سال‌جاری، به تعویق افتاده است.

این فیلم که توسط اریک راث و با اقتباس از رمان پرفروش «قاتلان ماه گل: قتل‌های اوسیج و تولد اف‌بی‌آی» اثر دیوید گرن، نوشته شده، در ابتدا توسط اپل برای اکران در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده بود. این برنامه‌ریزی اما پس از رفتار ویل اسمیت در مراسم اسکار گذشته، باعث شد تا دست‌اندرکاران شرکت فیلمسازی تصمیم بگیرند تا تاریخ اکران درام برده‌داری «رهایی» با بازی ویل اسمیت را با این فیلم عوض کنند و پس از گفتگو بین فیلمساز و استودیو قرار شد فیلم «قاتلان ماه گل» به جای «رهایی» و زودتر از برنامه‌ریزی اولیه اکران شود.

با این‌همه مارتین اسکورسیزی که به خاطر وسواس و روند سفت و سخت در تدوین و ویرایش فیلم‌هایش مشهور است، نهایتا از زیر بار این تعهد شانه خالی کرد. اسکورسیزی که با تدوینگر فیلمهای خود «تلما شونمیکر»، روی این فیلم کار می‌کرد و علیرغم اینکه به گفته منابع آگاه، فیلمبرداری این اثر ۲۰۰ میلیون دلاری در سپتامبر ۲۰۲۱ پایان یافت، تصمیم گرفت که اکران آن را به کمی بعدتر موکول کند.

این درحالی است که اکنون شایعه شده که چشم اسکورسیزی به جشنواره بزرگ فیلم کن، جشنواره فیلم ونیز، و دیگر رویدادهای سینما در سال ۲۰۲۳ است.

«قاتلان ماه گل» داستان واقعی قتل‌های زنجیره‌ای ایالت اکلاهما در دهه ۱۹۲۰، پس از کشف نفت در زمین‌های قبیله سرخپوستان «اوسیج»، را روایت می‌کند.

«قاتلان ماه گل» ششمین همکاری اسکورسیزی و لئوناردو دی‌کاپریو و دهمین همکاری اسکورسیزی و رابرت دنیرو است.

XS
SM
MD
LG