لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

جشنواره امسال «کوچلا»، در تسخیر گروه پاپ «خواهران قیچی»


جشنواره امسال «کوچلا»، در تسخیر گروه پاپ «خواهران قیچی»
جشنواره امسال «کوچلا»، در تسخیر گروه پاپ «خواهران قیچی»

خواهران قیچی Scissor's Sisters نام یک گروه پاپ ساکن نیویورک است که موسیقی آن ها نموداری است از سکس، کلمات ناهنجار، ترویج نامرتبی و خوشگذرانی، خوشگذرانی و بازهم خوشگذرانی!

همین مسئله این گروه را تبدیل به نمادی از جلوه های موسیقی امروز کرده است و به خاطر محبوبیتی که «خواهران قیچی» در مدت کوتاهی که از شروع کارشان می گذرد پیدا کرده اند یکی از صدرنشینان فهرست بلند بالای هنرمندان شرکت کننده در جشنواره موسیقی «کوچلا» هستند که هرسال در نیمه آوریل در منطقه کویری به همین نام در جنوب کالیفرنیا برگزار می شود.

گروه «خواهران قیچی» که «بونو» خواننده گروه «یوتو» U2 آن ها را «بهترین اتفاق جشنواره امسال کوچلا» خوانده است، با هرگونه طبقه بندی و شیوه و سبک اجرایی به خصوص مخالفند و کارخود را به شکل مجموعه ای از «گلام راک» Glam Rock، دیسکو و پاپ عرضه می کنند. شما وقتی به موسیقی «خواهران قیچی» گوش می دهید می توانید به خوبی( DNA) یا نشانه هایی از آثار «مدونا»، «کوئین»، «آبا» و حتی «دوران دوران» را در موزیک آن ها تشخیص بدهید.

هرچند «خواهران قیچی» هنوز به عنوان یک گروه اصلی کنسرت مستقلی نداشته اند اما در همین مدت کوتاه معروفیت و محبوبیت توانسته اند با بزرگانی چون «التون جان» زیر یک سقف برنامه اجرا کنند. التون جان ترانه «حال رقصیدن ندارم» Don't Feel Like Dancing را برای این گروه ساخته است که در به معروفیت رسیدن آن ها نقش مهمی داشته است.

اولین آلبوم «خواهران قیچی» که در سال ٢٠٠۴ منتشر شد در فهرست معروف «هزار و یک آلبومی که تا قبل از مرگ باید بشنوید» قرار گرفت. هم چنین این گروه در تور تازه «لیدی گاگا» به نام «مانستر بال» Monster Ball پیش از شروع کنسرت او برنامه اجرا می کنند و البته این مسئله که «بونو» آن ها را به صورتی بهترین گروه پاپ جهان خوانده است می تواند بازهم درهای تازه دیگری را بر روی آن ها باز کند.

اجراهای زنده «خواهران قیچی» معجونی است از «برلسک» یا اجراهای کاباره ای پرزرق و برق و اجرای قطعاتی که در آن مردها با لباس زنانه ظاهر می شوند که یک حس و حال دیسکوتک های قدیمی زیرزمینی با آن همراه است.

رهبر گروه ،«جک شیرز»، پیش از تشکیل گروه «خواهران قیچی»، یک رقاص «استریپ تیز» (رقصی که در آن رقاص به تدریج برهنه می شود ) بوده است. او به خاطر پوشیدن این لباس های تن نما از هم اکنون نامی برای خود به هم زده است (در کنسرت مانستر بال «لیدی گاگا» در لس آنجلس لباس جک عبارت بود از یک شورت چسبان چرمی و یک جلیقه کوچک تن نما که بعد از چند دقیقه کنده و روی صحنه پرتاب شد) بنا براین انتظار می رود در شوهای آینده، جک شیرز تنها با یک پوست آفتاب خورده جلوی تماشاگران ظاهر شود.

فستیوال هنر و موسیقی کوچلا، یک جشنواره سه روزه است که هر سال در محل کلوپ چوگان «امپایر» در وسط کویر «ایندیو» Indio در جنوب کالیفرنیا برگزار می شود. در این جشنواره انواع موسیقی روی صحنه های مختلف هم زمان اجرا می شود. از جمله «راک آلترناتیو»، «ایندی راک» و موسیقی الکترونیک و هنرهای تصویری و دیداری نیز در این محل به نمایش گذاشته می شود. کوچلا به خاطر صحرایی بودنش روزهایی داغ و شب هایی سرد دارد و شرکت کنندگان که غالبا جوانان زیر ٢۵ سال هستند در چادرهایی به شکل کمپینگ شب را در محل فستیوال که به طور شبانه روز ادامه دارد به صبح می رسانند.

XS
SM
MD
LG