لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۳

فیلم اره سه بعدی رکورد فروش فیلم های ترسناک هفته هالووین را شکست


فیلم اره سه بعدی رکورد فروش فیلم های ترسناک هفته هالووین را شکست
فیلم اره سه بعدی رکورد فروش فیلم های ترسناک هفته هالووین را شکست

بنا برگزارش خبرگزاری رویترز، هفتمین فیلم از مجموعه پرطرفدار فیلم های ترسناک «اره» SAW به نام «اره سه بعدی» Saw3D در آخر هفته ای که هم زمان با جشن هالووین (٣١ اکتبر) بود توانست در صدر جدول فیلم های پرفروش آمریکا و کانادا قرار گیرد.

فیلم «اره سه بعدی» هفتمین فیلم از سری فیلم های ترسناک «اره» است که ساخت آن بیش از ٢٠ میلیون دلار هزینه برای سازندگان آن داشته است و تنها در سه روز پایان هفته گذشته در ٢٨٠٨ سینمای آمریکای شمالی فروشی بیش از٢٢ میلیون دلار داشته است.

با در نظر گرفتن همزمان شدن نمایش فیلم «اره سه بعدی» با فصل سینمای ترسناک در آمریکای شمالی، فروش اولین هفته این فیلم قابل پیش بینی بود هرچند سال گذشته در چنین هفته ای فیلم «اره ۶» در سه روز نخست نمایش تنها ١۴ میلیون دلار فروش داشت و از فیلم ترسناک دیگری به نام «فعالیت فراطبیعی» Paranormal Activity از لحاظ فروش گیشه شکست خورد.

چهار فیلم از مجموعه «اره» تا پیش از ششمین فیلم از این سری فیلم های ترسناک، همگی با فروش هایی بیش از٣٠ میلیون دلار روبرو بوده اند و همواره در صدر جدول فیلم های پرفروش هفته هالووین قرار داشته اند. فیلم «اره» اولین مجموعه پرسود شرکت فیلمسازی «لایونزگیت» به شمار می رود که از زمان آغاز تولید آن در سال ٢٠٠۴ تا کنون توانسته است تبدیل به پرفروش ترین مجموعه دنباله دار سینمایی ترسناک در تاریخ سینمای هالیوود شود.

داستان فیلم که «کوین گرترد» آن را کارگردانی کرده است ماجرای افرادی است که از دست یک قاتل زنجیره ای به نام «جیگسا» جان سالم به در برده اند و به یکی دیگر از بازماندگان این حادثه پناه می برند. اما این بازمانده اسرار سیاهی را پنهان کرده است که امواج مهیب و تازه ای از ترس و وحشت برای تماشاگر به همراه می آورد.

فیلم «اره سه بعدی» فیلم ترسناک دیگر«فعالیت فراطبیعی» به کارگردانی تاد ویلیامز را با ١۶ میلیون دلار فروش در رده دوم فیلم های هفته هالووین قرار داد هرچند این فیلم در ١٠ روز نخست نمایش آن بیش از۶۵ میلیون دلار فروش داشته است.

XS
SM
MD
LG