لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۹

شاهزاده سعودی ایران هسته ای را خطر بزرگ بین المللی خواند


شاهزاده سعودی ایران هسته ای را خطر بزرگ بین المللی خواند
شاهزاده سعودی ایران هسته ای را خطر بزرگ بین المللی خواند

یک عضو ارشد خاندان سلطنتی عربستان سعودی، ضمن هشدار نسبت به حمله نظامی آمریکا علیه برنامه اتمی جمهوری اسلامی، اعلام کرد هیچ کس تکذیب نمی کند که ایران هسته ای، یک «خطر بزرگ بین المللی» است.

شاهزاده ترکی الفیصل، سفیر سابق عربستان سعودی در آمریکا، روز پنجشنبه در واشنگتن گفت که دولت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، نباید برای پیشبرد روند صلح خاورمیانه با فلسطینیان، به اقدام نظامی علیه ایران دست بزند.

ترکی الفیصل که در گذشته، رییس سازمان اطلاعات عربستان سعودی نیز بود، هشدار داد طرفداران پیشبرد چنین راهبردی (حمله نظامی به ایران) - که او از آن به عنوان تفکر نئومحافظه کاران یاد کرد - خطر شروع نبردی جدید را تحت پوشش پایان دادن به نبردی دیگر دنبال می کنند.

خبرگزاری رویترز به نقل از شاهزاده سعودی نوشته است ایران با پیگیری برنامه غنی سازی هسته ای اش، در یک مسیر انفجاری قرار دارد، اما جنگ با برنامه اتمی این کشور، فاجعه انگیز خواهد بود.

این اظهارات در حالی بیان می شود که روز پنجشنبه، دیپلمات های ارشد پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به همراه آلمان، در زمینه تلاشهایشان در مورد مذاکرات اتمی اواخر ماه نوامبر با ایران، تبادل نظر کردند.

XS
SM
MD
LG