لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۴

صدها نفر از نیروهای امنیتی عربستان سعودی در یک نمایشگاه امنیتی در ریاض شرکت کردند


صدها نفر از نیروهای امنیتی عربستان سعودی در یک نمایشگاه امنیتی که یکشنبه شب در ریاض، پایتخت عربستان سعودی برگزار شد شرکت کردند.

بسیاری از این نیروها، جوانان تازه فارغ التحصیل شدۀ آکادمی پلیس بودند که توانایی های خود را در پوشش مانورهای امنیتی به رخ تماشاچیان و دوربین های خبری کشیدند. نایف بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی نيز که سمت وزارت کشور را بر عهده دارد از جملۀ تماشاچیان این رویداد بود.

از جمله اقداماتِ نمایشیِ فارغ التحصیلان آکادمی پلیس، آزاد کردن یک پسر از دست گروگانگیران فرضی و تعقیب چند مظنون به فعالیت های تروریستی بود. در قسمت دیگری از این برنامه، نیروهای امنیتی با شلیک به بادکنک های زرد رنگی که در اطراف همکارانشان قرار داشت، توانایی های خود را در تیراندازی نشان دادند. بیش از چهار هزار نفر از اعضای نیروهای امنیتی عربستان سعودی فارغ التحصیل شده اند.

عربستان همچنین در چهارمین نمایشگاه امنیتی خود محصولات امنیتی خود را به نمایش گذاشت. سعید بلاوی از مهندسان صنایع نظامی عربستان می گوید يک خودرو که شیبل نام دارد صد درصد ساخت عربستان است و سرنشینان خود را در مقابل آتش سلاح های سبک، محافظت می کند.

سعد الخلیوی از مقامات امنیتی عربستان سعودی نیز می گوید عربستان هر وسيله ای را که برای کار ِامنیتی جدید ساخته شدن است مورد استفاده قرار خواهد داد. آقای الخليوی گفت که دنیا از اقدامات عربستان سعودی در زمینۀ مبارزه با تروریسم تحت تاثیر قرار گرفته است.

رییس شرکت خودروسازی سعودیِ ملقب به العَربا می گوید خودروهای نظامیِ ساخت این شرکت به کشورهايی نظیر عراق و افغانستان صادر می شوند و اين شرکت در رقابت در بازار های جهانی نقشی فعال دارد. وی ادامه می دهد که طرح های عربستان به بازار جهانی راه یافته و این صنعت باعث افتخار کشور است.

در نمایشگاه امنیتی عربستان سعودی ده ها شرکت از عربستان و دیگر کشورهای جهان شرکت کردند.

XS
SM
MD
LG