لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۱۳:۱۰

وزير خارجه عربستان سعودی خواستار اقدام فوری در مورد مناقشه اتمی ايران شد


وزير امور خارجه عربستان سعودی می گويد اِعمال تحريم های جديد عليه ايران به دليل چالش هسته ای جمهوری اسلامی ممکن است مؤثر واقع شود اما چنين راهکارهايی راه حل درازمدت است در صورتيکه اقدام فوری لازم است.

شاهزاده سعود ال فيصل می گويد که پادشاهی عربستان و همسايگان آن در اطراف خليج فارس اميدوارند راه حلی از مذاکرات ميان ايران و قدرتهای جهان که از اهداف هسته ای تهران احساس خطر می کنند، بدست آيد.

عربستان سعودی به ويژه به دليل نزديکی آن کشور به ايران، نگران وضعيت موجود است.

اظهارات وزير خارجه عربستان در يک کنفرانس خبری در رياض در روز دوشنبه با حضور هيلاری کلينتون وزير امور خارجه آمريکا که در سفری به کشورهای حاشيه خليج فارس جهت جلب پشتيبانی از تحريم های جديد عليه ايران است، ابراز شد.

خانم کلينتون در مورد آشفتگی در ايران از زمان انتخابات پرسش برانگيز رياست جمهوری در ماه ژوئن سخن گفت. وزير امور خارجه آمريکا گفت که از نظر ايالات متحده وضعيت کنونی در ايران «بسيار توجه برانگيز و نگران کننده است.»

هيلاری کلينتون گفت سپاه پاسداران ايران بر روی بخشهای بيشتر و بيشتری از جامعه ايران کنترل پيدا کرده است. خانم کلينتون روز دوشنبه در قطر گفت ايران به يک ديکتاتوری نظامی تبديل شده است و سپاه پاسداران عملاً جای دولت را گرفته است.

XS
SM
MD
LG