لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۶

صرف افطار در رستورانی معلق بر فراز جده در عربستان


صرف افطار در رستورانی معلق بر فراز جده در عربستان
صرف افطار در رستورانی معلق بر فراز جده در عربستان

رقابت رستوران ها برای کسب و کار در طول ماه رمضان آنها را وادار به ابتکار شيوه های جديد برای تشويق مشتريان برای مصرف پول خود می کند.

مردم عربستان برای مراسم افطاری راه جديدی را پيدا کرده اند. در رستورانی بر فراز آسمان جده با تجربه ای متنوع. اين رستوران در پنجاه متر بالاتر از شهر جده معلق است و مشتريان اين رستوران قادر به صرف افطار خود و لذت بردن از مناظر زيبا هستند.

اين رستوران که با ظرفيت سی و دو نفر است به آرامی توسط جرثقيل به سمت بالا بر فراز سواحل شهر به حالت تعليق در می آيد و شام در رستوران بر فراز آسمان سرو می شود در حالی که مشتريان به صندلی خود توسط کمربندهای حفاضی بسته شده اند مهمانداران که به مهاری بسته شده اند شام را سرو می کنند.

نام دينر اين اسکای در مجله فوربس جزو ده رستوران غيرعادی جهان است. اين رستوران برای اولين بار در ارتفاع ۴۶ متری زمين بر فراز شهر بلژيک شروع به کار کرد و در حال حاضر در چندين کشور در سراسر جهان شعبه دارد.

به گفته يحيی ال لانی شعبه اين رستوران در جده با توجه به ترجيحات مردم عربستان درست شده است. او می گويد: آنچه ما در اينجا داريم يک سبک جديد است با ويژگی های متناسب با آداب و رسوم و جو عربستان سعودی طراحی شده: ميزهای رستوران در قديم فاقد حريم خصوصی برای خانواده ها بود، به شکل مستطيل با بيست و دوتا صندلی در اطراف آن ولی طراحی جديد حريم خصوصی مشتريان را حفظ کرده است. حالا برای حفظ حريم خصوصی هشت ميز و هر کدام با چهار صندلی همه بر روی يک صحنه قرار دارد.

به گفته دکتر علی محمود، مأمور امنيتی، مهمترين مورد نگران کننده تعادل وزن در سراسر اين رستوران بود. او می گويد: مشتريان اين رستوران توسط سه کمربند حافظ به صندلی وصل می شوند، دو کمربند بر روی هر شانه و يکی در وسط پاها يشان. هر صندلی با کابل های فولادی ثابت شده است و می تواند وزنی معادل ۲۵۰ کيلوگرم را حمل کند. همه وزن در وسط ميز متمرکز شده است. ميز ثابت است و مانند يک ميزان وزنه کار می کند بنابراين اندازه چندان مهم نيست. اما چيزی که مهم است تعداد مشتريان می باشد.

اناس الخلاف، يکی از مشتريان اين رستوران، می گويد: «اولش واهمه دارين، ولی تجربه خوبی بود وقتی سوار چيزی شبيه اين رستوران بشين خيلی طبيعی است که بترسين.»

هدف صاحبان اين رستوران تشويق گردشگری در جده است و اعماد، يکی از مشتريان، ميگويد برای او پرداخت سی صد و پنجاه ريال برای شام که معادل ٩۳ دلار آمريکايی است مهم نبود چون او مجذوب متفاوت بودن اين رستوران شده است.

اعماد می گويد: اين روش خوبی در شهر جده در عربستان سعودی است. اين اولين بار است که برای افطار به اينجا آمدم و انشاءاله ما دوباره به اينجا خواهيم آمد، خيلی خوب و سرگرم کننده است و از لحاظ ايمنی هم خوب است. کارکنان اين رستوران هم خيلی عالی هستند و می دانند چگونه از مشتريان پذيرايی کنند.

برای رستوران داران بدست آوردن کسب و کار بيشتر و بالا بردن سود خود در ماه رمضان و تعطيلات پس از آن فرصت خوبی است: هزينه های غذا همراه با افزايش وعده غذا به علت ولخرجی های مشتريان برای خوردن غذاهای لذيذ و افطاری است.

XS
SM
MD
LG