لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۸

بيست و هشتمين نمايشگاه اتومبيل رياض آغاز به کار کرد


بيست و هشتمين نمايشگاه اتومبيل رياض آغاز به کار کرد
بيست و هشتمين نمايشگاه اتومبيل رياض آغاز به کار کرد

توياتا، نيسان، رنو و فورد از جمله شرکت های اتومبيل سازی شرکت کننده در نمايشگاه اتوموبيل عربستانت سعودی هستند.

شرکت های توليد کننده اتومبيل از سراسر جهان، آخرين توليدات خود را درنمايشگاه ۵ روزه اتومبيل رياض به نمايش گذاشته اند. اين نمايشگاه فرصتی برای جذب خريداران و افزايش فروش اتومبيل در اين کشور خواهد بود.

حسين مراد، رييس بازريابی و فروش شرکت اتومبيل سازی فورد در خاور ميانه می گويد: «نمايشگاه رياض فرصت مناسبی برای عرضه توليدات جديد فورد است. جوانان می توانند در محيط مجازی، مدل جديد رَپتور را برانند و احساس کنند که در يک جاده پر دست انداز و ناهموار رانندگی می کنند.»

نمايشگاه سالانه رياض که در بيست و هشت سال گذشته برگزار شده است، طيف وسيعی از علاقمندان در سنين مختلف را به خود جذب می کند.

ابراهيم عبدالله، يکی از بازديد کنندگان اين نمايشگاه می گويد: «من به اتومبيل های اسپورت بيشتر علاقمندم. آن ها برای جوانان جذاب ترند. در اتومبيل های اسپورت، قدرت موتور مهم است. سامانه محرک چرخ های جلو و يا عقب نيز اهميت دارد.»

رسانه های محلی احتمال می دهند بيش از ۸۵ هزار نفر از نمايشگاه اتومبيل رياض ديدن کنند. عربستان سعودی، يکی از بزرگترين توليد کنندگان نفت جهان، همچنين يکی از بزرگترين بازارهای های اتومبيل در خاورميانه نيز می باشد. شرکت رنو در نظر دارد ميليون ها دلار در بازار اتومبيل عربستان سعودی سرمايه گذاری کند.

مستنصير ال دوله، مدير عامل شرکت اتومبيل سازی رنو در کشورهای عضو شورای همکاری خلي در اين رابطه می گويد: «ما در نظر داريم در ۱۰ سال آينده، صدها ميليون دينار معادل ميليون ها دلار در ساختارهای زيربنايی و ايجاد بازار داخلی در عربستان سعودی سرمايه گذاری کنيم. برای ما رضايت مشتريان کليدی است و با نزديک بودن به مشتريان می توانيم خدمات مناسب به آن ها ارائه دهيم.»

شرکت های اتومبيل سازی پيش بينی می کنند تا سال ۲۰۱۳، فروش اتومبيل در عربستان سعودی به مرز ۸۸۰ هزار واحد افزايش يابد. نمايشگاه اتومبيل رياض يکی از قديمی ترين نمايشگاه های اتومبيل در منطقه است.

XS
SM
MD
LG