لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

دیدگاه| ولیعهد سعودی با گشودن در ارتش به روی زنان، دست به ریسک می‌زند


گزارشی از بن لینفیلد در وبسایت روزنامه جروسلم پست

اگر یک زن سعودی دارای دیپلم دبیرستان، بین ۲۵ تا ۳۵ سال، با قد دست کم ۱۵۵ سانتیمتر و شرایط جسمی خوب هستید، ممکن است محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، شما را در نیروهای دفاعی عربستان سعودی به خدمت بگیرد.

ولیعهد عربستان سعودی برنامه اصلاحات بلند پروازانه خود را گامی پیشتر برده و به زنان سعودی امکان داده است در پست های غیر رزمی ارتش مشغول کار بشوند.

به گفته دو تحلیلگر شاخص اسراییلی در امور عربستان سعودی، برابری بیشتر زنان بخشی محوری از عزم محمد بن سلمان در دگرگون کردن عربستان سعودی به سوی یک جامعه بازتر و مدرن قرن بیست و یکمی و تنوع بخشیدن به اقتصاد آن کشور فراتر از نفت است.

«در تحلیل اصلاحات باید اعلام آن را با عمل به آن مقایسه کرد. اما این جا حتی اعلام آن مهم است. این نشان از یک جهت تازه دارد و اگر پنج یا ده سال پیش را به یاد بیاورید، این جهتی تقریبا غیرقابل تصور بود.»

«ظاهرا محمد بن سلمان از محبوبیت کافی برخوردار است و چنان احساس قدرت می کند که دست به چنین کارهایی زده و برنامه اش را به پیش می برد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG