لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۳

محرومیت مادام العمر «فهد المرداسی» داور عربستانی فوتبال


فدراسیون فوتبال عربستان یکی از داوران مشهور این کشور را به جرم فساد، تبانی و رشوه خواری به صورت مادام العمر از قضاوت در کلیه رقابتهای ورزشی محروم کرد.

«فهد بن عدوان المرداسی» از داوران بین المللی فوتبال عربستان است که در فهرست منتخب کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دارد و برای قضاوت در جام جهانی روسیه نیز برگزیده شده است.

فدراسیون فوتبال عربستان مدعی است المرداسی که قرار بود یکشنبه فینال جام پادشاهی این کشور را قضاوت کند با سرپرست یکی از تیمهای حاضر در این مسابقه تماس گرفته و به آنها پیشنهاد داده در قبال پرداخت مبلغی به نفع این باشگاه سوت بزند.

هر چند که مشخص نیست این پیشنهاد به کدام یک از تیمهای حاضر در بازی فینال ارائه شده ولی به گفته فدراسیون فوتبال عربستان، سرپرست تیم به سرعت این موضوع را با ناظر مسابقه در میان گذاشته و المرداسی پیش از آغاز مسابقه بازداشت شد.

با توجه به مدارک موجود و اعترافات صریح فهد المرداسی، جرائم وی برای مقامات قضایی محرز شده و به همین دلیل فدراسیون فوتبال عربستان او را مادام العمر از قضاوت محروم کرد.

مقامات عربستانی از فدراسیون جهانی فوتبال هم خواسته اند این داور فاسد را از فهرست داوران ممتاز فیفا اخراج کرده و مانع قضاوت او در جام جهانی روسیه شود.

فهد المرداسی از سال ۲۰۱۱ به گروه داوران بین المللی آسیا اضافه شد و در رقابتهای معتبری از جمله مسابقات جام کنفدراسیون ها در روسیه قضاوت کرده است.

پس از محرومیت المرداسی از قضاوت در فینال جام پادشاهی میان تیمهای «الاتحاد» و «الفیصل» رئیس کمیته داوران عربستان «مارک کلتنبرگ» انگلیسی جایگیزین او شد.

این بازی در نهایت با برتری الاتحاد در وقت اضافی و قهرمانی این تیم به پایان رسید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG