لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۵

حوثی‌ها برای دومین روز پیاپی به فرودگاه نجران در عربستان سعودی حمله کردند


حوثی‌های یمن اعلام کرده‌اند که برای دومین روز پیاپی و با استفاده از پهپاد، به فرودگاه نجران در جنوب عربستان سعودی حمله کرده‌اند.

تلویزیون المسیره که متعلق به این گروه است، گزارش داد که این حمله با استفاده از یک پهپاد صورت گرفته است.

همزمان خبرگزاری اصول‌گرای تسنیم در ایران به نقل از «یک منبع نظامی یمنی» نوشت «عملیات هجومی یگان پهپادی» علیه «محل نگهداری جنگنده‌های ائتلاف» انجام شده و موفقیت‌آمیز هم بوده است.

عربستان سعودی هنوز واکنشی به این حمله نشان نداده است.

این دومین روز متوالی است که حوثی‌ها به فرودگاه نجران حمله کرده‌اند. روز گذشته، سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه، این گروه اعلام کرده بود که با پهپاد به انبار مهماتی در فرودگاه نجران عربستان حمله کرده‌ است. به ادعای حوثی‌ها، فرودگاه یک «پایگاه نظامی» هم هست.

در واکنش به این حمله، عربستان سعودی اعلام کرد که «منطقه‌ای غیرنظامی» هدف این حمله بود.

ترکی مالکی، سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که حوثی‌ها «تلاش کردند» یک مرکز «غیرنظامی» را در نجران هدف حمله‌های خود قرار دهند.

این سومین حمله پهپادی حوثی‌ها به عربستان سعودی در یک هفته اخیر است. آن‌ها هفته گذشته نیز به تاسیسات نفتی و خط لوله انتقال نفت در عربستان سعودی حمله کرده بودند.

در واکنش به این حمله‌ها، عربستان سعودی ضمن متهم کردن ایران و اشاره به وابستگی حوثی‌ها به جمهوری اسلامی، حمله‌‌ای هوایی علیه مواضع حوثی‌ها در شهر صنعا ترتیب داد.

حوثی‌ها از جمله گروه‌های مورد حمایت ایران در یمن هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG