لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۲

کنسولگری عربستان در مشهد: گزارش مقامات ایران درباره مسمومیت زائران را دریافت نکرده ایم


یک دیپلمات عربستان سعودی در ایران می گوید هنوز در انتظار گزارش مقامات ایرانی درباره مسموم شدن توریست های سعودی و مرگ چهار کودک در مشهد است.

به گزارش «گلف نیوز» عبدالله الحمرانی، معاون کنسول عربستان سعودی در مشهد، روز چهارشنبه گفت سه هفته پس از حادثه مسمومیت زائران سعودی و مرگ چند نفر از آنها در مشهد، کنسولگری سعودی هنوز در انتطار یافته ها است.

او افزود کنسولگری عربستان در تحقیقاتی که توسط نهادهای رسمی جریان دارد، مداخله نمی کند و پیش از هر اقدام رسمی علیه مدیریت هتل، منتظر است از نتایج تحقیقات، از جمله از تجزیه و تحلیل های آزمایشگاهی، آگاه شود.

او گفت مقامات کنسولگری هفته پیش با وکلا ملاقات کردند و با آنها در باره پرونده از تمام جنبه ها و بررسی گزینه ها به تبادل نظر پرداختند.

مقامات ایران چهار نفر را در ارتباط با مرگ چهار توریست سعودی در اثر مسمومیت در هتل دستگیر کرده اند.

رسانه های محلی به نقل از غلامحسین محسنی اژه ای،سخنگو و معاون اول قوه قضاییه می گویند «از مدیران هتل بازجویی شده و پنج نفر دستگیر شده اند.»

رسول دیناوند، مدیر سازمان نظارت بر دارو و مواد غذایی، گفت سعودی ها در اثر استنشاق قرص برنج که بعنوان حشره کش درهتل محل اقامت زائران سعودی به کار رفته بود، مسموم شدند. او سازمانش استفاده از چنین موادی در هتل ها را ممنوع کرده است.

پلیس در این باره که آیا استفاده از ماده سمی آگاهانه بود یانه، تحقیق می کند. پس از حادثه، هتل بسته شد و مهمانان به هتل دیگری منتقل شدند.

XS
SM
MD
LG