لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۹

نايف بن عبدالعزيز: به هيچکس اجازه ايجاد اغتشاش در مراسم حج داده نخواهد شد


دولت عربستان سعودی پيشتر در واکنش به سخنان آيت الله خامنه ای نسبت به سياسی کردن اين مراسم مذهبی هشدار داد

نايف بن عبدالعزيز وزير کشور عربستان سعودی می گويد تحت هيچ شرايطی به هيچکس اجازه ايجاد اغتشاش در مراسم حج و يا آزار مسلمانان از هر مليتی که باشند، داده نخواهد شد.

دولت عربستان سعودی پيشتر در واکنش به سخنان آيت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی که بر ضرورت نمايش وحدت مسلمانان در جريان مراسم حج عليه آنچه وی تلاش ها جهت آسيب رساندن به يکپارچگی و پيشرفت مسلمين خواند، نسبت به سياسی کردن اين مراسم مذهبی هشدار داد.

نايف بن عبدالعزيز: به هيچکس اجازه ايجاد اغتشاش در مراسم حج داده نخواهد شد
نايف بن عبدالعزيز: به هيچکس اجازه ايجاد اغتشاش در مراسم حج داده نخواهد شد

آقای خامنه ای به زائران ايرانی که قصد شرکت در مراسم حج را دارند گفت شيعيان نبايد نسبت به آنچه در عراق، افغانستان، پاکستان و سرزمين های فلسطينی می گذرد، بی اعتنا باشند.

نيروهای دولتی عربستان سعودی که قرار است حفظ امنيت در مراسم امسال حج را برعهده داشته باشند، روز يکشنبه تجهيزات و قابليت های خود را در منا، در حومه مکه، به نمايش گذاشتند.

وزير کشور عربستان سعودی در يک کنفرانس خبری همچنين بر ضرورت حفاظت از مرزهای آن کشور تاکيد کرد.

نايف بن عبدالعزيز ضمن حمايت از مقابله نيروهای دولتی يمن با شيعيان موسوم به حوثی در شمال آن کشور گفت ارتش عربستان سعودی کاملاً آماده مقابله با هر کس يا گروهی است که قصد تجاوز به مرزهای آن کشور را داشته باشد.

اشاره آقای عبدالعزيز به کشته شدن دو سرباز سعودی در جريان حمله چريک های حوثی به يک پاسگاه مرزی عربستان بود که با بمباران هوايی و توپخانه مواضع شيعيان حوثی در مناطق شمالی يمن توسط ارتش عربستان سعودی مواجه شد.

بنا به گزارش ها بمباران مخفيگاه های حوثيان در شمال يمن توسط نيروهای سوری روز گذشته نيز ادامه داشت.

XS
SM
MD
LG