لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۵

هتلی که بازداشتگاه شاهزاده‌های سعودی شد، دوباره به کار خود باز می‌گردد


هتل لوکس ریاض در پایتخت عربستان سعودی که اواخر سال گذشته محل بازداشت شاهزاده های عربستانی شد و به یک بازداشتگاه تبدیل شده بود، از ماه آینده کار عادی خود را به عنوان هتل از سر می گیرد.

خبرگزاری رویترز از قول صاحبان هتل و با استناد به وبسایت آن گزارش داد که حل و فصل مشکل دولت با بازداشت شدگان که عمدتا از اعضای خاندان سعودی حاکم بر کشورند، نزدیک است. دولت عربستان سعودی اواخر سال پیش میلادی، بیش از ۲۰۰ تن از اعضای خاندان پادشاهی و سرمایه داران بزرگ را به اتهام فساد بازداشت و در هتل ریتس-کارلتون ریاض زندانی کرد. این هتل از ماه نوامبر فعالیت های تجاری خود را تعطیل کرده بود.

روز دوشنبه مقام مسئول رزرو هتل به رویترز گفت از روز ۱۴ فوریه رزرو هتل کارش را آغاز خواهد کرد. وبسایت هتل نیز از هم اکنون برای روز ۱۴ فوریه به بعد رزرو می کند.کرایه هر اتاق هتل برای یک شب ۶۵۰ دلار است.

مقامهای حکومتی سعودی گفته اند انتظار دارند بازداشت شدگان با توجه به اتهام مالی که بر آنها وارد شده است وارد حل و فصل با دولت بشوند. ریاض انتظار دارد ۱۰۰ میلیارد دلار از این بابت از متهمان دریافت کند.

«گروه بن لادن» غول ساختمانی سازی سعودی روز شنبه اعلام کرد برخی از سهامدارانش آماده اند شماری از سهام خود را به دولت سعودی واگذارند.

بکر بن لادن رئیس شرکت و بخشی از اعضای خانواده اش جزو بازداشت شدگان هستند.

پیشتر در اواخر ماه نوامبر سال پیش «متعب بن عبداله» پسر پادشاه پیشین با پرداخت بیش از یک میلیارد دلار آزاد شد.

ولید بن طلال نیز در آستانه حل و فصل مالی و مذاکره با مقامهای حکومتی است.

هتل ریتس- کارلتون دارای ۴۹۲ اتاق میهمان است و در زمینی به مساحت ۲۱ هکتار بنا شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG