لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۱

شورای همکاری خلیج فارس حملات و خرابکاری‌های اخیر را محکوم کرد؛ اشاره به ایران


شورای همکاری خلیج فارس بعد از نشست پنجشنبه شب خود قطعنامه‌ای صادر کرد که ضمن محکومیت حمله‌ها و خرابکاری‌های اخیر در حاشیه خلیج فارس، خواستار جلوگیری از چنین اقداماتی شد.

در بیانیه پایانی شورای همکاری خلیج فارس به خرابکاری در چهار کشتی در بندر فجیره امارات اشاره شد. در این بیانیه همچنین به حملات پهپادی نیروهای حوثی به عربستان سعودی اشاره شد.

جمهوری اسلامی ایران حمله به نفتکش‌ها در فجیره امارات را رد می کند اما یک روز بعد حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان صورت گرفت و گروهی حوثی‌های یمن که از حمایت تهران برخوردارند، مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سفر به خاورمیانه گفت، حمله به کشتی‌های تجاری در فجیره با حمله پهپادی حوثی‌ها به لوله‌های انتقال نفت عربستان سعودی و شلیک یک موشک به منطقه سبز بغداد و در نزدیکی سفارت آمریکا در ارتباط بوده است.

شورای همکاری خلیج فارس در بخش از بیانیه خود به جمهوری اسلامی اشاره کرد و نوشت: «این شورا حمایت خود را از راهبرد آمریکا در قبال ایران از جمله مقابله با برنامه‌های موشکی و هسته‌ای ایران، فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده این کشور در منطقه، حمایت آن از تروریسم، مبارزه با فعالیت‌های حزب‌الله، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شبه‌نظامیان حوثی و سایر گروه‌های تروریستی ابراز می‌دارد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG