لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

سه شهروند سعودی به اتهام ارتباط با داعش دستگیر شدند


سه شهروند سعودی که در ماه اکتبر یک تبعه دانمارک را مجروح کرده بودند، به ظن ارتباط با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) دستگیر شدند.

دانمارک و عربستان سعودی اعضای ائتلاف بین‌المللی هستند که اقدام به حمله های هوایی علیه گروه افراطی داعش در بخش هایی از سوریه و عراق کرده است. رهبران داعش طرفداران خود در عربستان سعودی و کشورهای غربی را به انجام دادن حمله هایی فراخوانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رئیس سرویس اطلاعات و امنیت دانمارک روز پنجشنبه گفت تیراندازی در پایتخت عربستان سعودی تاکیدی است بر وجود تهدید تروریستی علیه منافع دانمارک در کشورهایی که در آنها اسلامگرایان افراطی فعال هستند.

سخنگوی وزارت کشور عربستان با بیان این که عاملان حمله ۲۲ نوامبر، پیش از تیراندازی به سوی خودرویی که منجر به مجروح شدن راننده آن شد، دو هفته آموزش دیده بودند، گفت تحقیقات اولیه نشان می‌دهد آنها با پشتیبانی داعش دست به آن حمله زده اند.

تصاویر ویدیویی که طرفداران داعش هفته گذشته در اینترنت منتشر کردند، مردی را نشان می دهد که از داخل خودرویی به سوی راننده خودروی دیگری تیراندازی می‌کند.

سخنگوی وزارت کشور عربستان گفت پلیس آن کشور، راننده، تیرانداز و مردی را که از صحنه وقوع حمله فیلمبرداری می‌کرد، دستگیر کرده است.

پلیس عربستان در ماه نوامبر اعلام کرد ۷۷ نفر، که برخی از آنها با گروه افراطی سنی‌مذهب دولت اسلامی ارتباط دارند، دستگیر شده‌اند.

XS
SM
MD
LG