لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۸

دادگاه عربستان رسیدگی به پرونده متهمان سقوط جرثقیل در مکه را متوقف کرد


دادگاهی رسیده کننده به پرونده سقوط جرثقیل در مکه رسیدگی به پرونده ۱۳ متهم این پرونده را متوقف کرد. دو سال پیش، حادثه سقوط جرثقیل چند روز قبل از آغاز مناسک حج رخ داد. در این حادثه ۱۱۱ نفر از جمله ۱۱ ایرانی کشته و ۳۳۱ نفر زخمی شدند.

دادگاه جنایی مکه روز پنجشنبه گفت که اختیارات تصمیم گیری در این پرونده را که در ماه اوت گذشته باز شد، ندارد. در ابتدا ۱۴ نفر به اتهام غفلت و صدمه به اماکن عمومی و نادیده گرفتن اصول ایمنی محاکمه شدند. دادگاه درباره ناهمخوانی میان شمار متهمین توضیحی نداد.

یک ماه بعد از این حادثه، ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی دستور داد برای جبران خسارت های وارده به مصدومین حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام، به کسانی که به معلولیت کامل مبتلا شده اند مبلغ یک میلیون ریال سعودی پرداخت شود.

او همچنین دستور دارد به کسانی که صدمات جزئی دیده اند نیم میلیون ریال سعودی و به خانواده های کشته شدگان یک میلیون ریال غرامت پرداخت شود.

روزنامه های مرتبط با دولت عربستان گفته اند که شش شهروند سعودی از جمله یک سرمایه دار میلیاردر، دو پاکستانی، یک کانادایی، یک اردنی، یک فلسطینی، یک مصری، یک اماراتی و یک فیلیپینی محاکمه شدند. نام آنان اعلام عمومی نشده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG