لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۶

محکومیت ۱۱ نفر در عربستان به اتهام ارتباط با القاعده


دادگاه ویژه ای درعربستان سعودی ۱۱ نفر را به اتهاماتی از جمله آموزش اسلحه، ساختن بمب و ارتباط با القاعده به زندان محکوم کرده است.

گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل ازخبرگزاری سعودی حاکی است دادگاه روز جمعه متهمان را به زندان از ۱۸ ماه تا ۱۵ سال محکوم کرد. ۱۱ نفر، شامل خارجیان، بخشی از یک گروه ۱۵ نفری بودند که محاکمه می شدند، اما خبرگزاری سعودی به احکامی که درباره ۴ نفر دیگرصادر شده است اشاره نمی کند.

برخی اعلام کرده بودند وظیفه جوانان است برای جنگ به خارج بروند وحملات انتحاری مجاز است، در حالی که بعضی از متهمان به القاعده ارتباط داشتند.

اتهامات همچنین «حمایت از حملات القاعده در عربستان و خارج، نامیدن دولت به عنوان حامی کفار، و مجاز دانستن کشتن اعضای ارتش» را شامل می شد.

خبرگزاری سعودی گفت متهمان و دادستان ها هر دو تصمیم گرفته اند از احکام استیناف بخواهند.

در اوایل ژوئیه، یک دادگاه سعودی ۱۸ مرد، ازجمله خارجیان، را به جرم شرکت در مناقشات خارجی از سوی گروه های افراطی سنی به زندان هایی بین ۷ ماه تا ۱۵ سال محکوم کرد.

خبرگزاری فرانسه می گوید مقامات سعودی علیه رفتن داوطلبان برای جنگیدن در کنار شورشیان سنی درسوریه هشدار داده اند، با این حال دیپلمات ها می گوید صدها، شاید حتی هزاران، تبعه سعودی به سوریه رفته اند.
XS
SM
MD
LG